Onko tosiaan näin, että nelonen näyttää ainoastaan jotain 10min pätkiä illan peleistä ja neloselta ei näy ainuttakaan suoraa kokonaista peliä?
Onko ainut kanava, jolta SM-liigaa näkee niin maksullinen Canal ?
Mitä vittua tämä tälläinen on?
Onko ainut kanava, jolta SM-liigaa näkee niin maksullinen Canal ?
Mitä vittua tämä tälläinen on?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eli todellakin ottelut näkyvät ainoastaan tiistaisin ja torstaisin suorina Canal -kanavalla. Nelonen näyttää matsit pleijareiden kolmannesta pelistä finaaliin asti. Eli ainoa tapa nähdä telkkarista matsit, on ostaa Canal -paketti.
Tämä siksi, että oikeudet menivät Canalille/Neloselle.
Toivottavasti tästä oli jotain apua.
Vielä kun saisi pesäpallon pois tv:stä niin olisi hyvä homma.
Itsekin odotin aivan innoissani kauden alkua ja mukavia sunnuntai-iltapäiviä, mutta paskan marjat, nelonen laittoi viihteelleni topin. Kuinka SM-liiga voi kuvitella, että sillä riittää kannatusta. jos otteluita ei näytetä enään televisiosta, kuolee kansalla mielenkiinto koko lajiin. Tämä on varma!
Itse katselin viime vuonna kaikki sunnuntai-ottelut ja hallissa kävin katsomassa kymmenkunta peliä. Nyt kun ei oikein enään tiedä, missä mennään, niin ei tuo laji enään kiinnostakkaan.
Niinhän se on että rahat pois tyhmältä Suomen kansalta! 27€ kuussa 12 kertaa vuosi että saa nähdä tosi surkeeta kahvakiekkoo tv:stä! Sit tulee jotain Saipa-Kalpa pelejä niin voi per... Maku meni niin etteen viitti mennä ees halliinkaan kattoon pelejä! Yritys Jokerit - Yritys TPS, kas kun ei Vattenfall-Fortum!
.. tämä prkl on, olishan tota kiekkoa ihan mielellään telkusta kattonu, noh eipä tuota suomalaista huitomiskiekkoa pitemmän päälle jaksaiskaan seuratakkaan..
Vuodesta toiseen aina sunnuntai-iltapäivät tuli sm-liigan jääkiekkoa, mikä ei vois vähempää kiinnostaa! Ihanaa että krapulapäivänä voi katella jotain muutakin maikkarilta! Hyvä maikkari! :) MM-jääkiekko on miljoona kertaa mielenkiintosempaa!
Tuleehan sieltä neloselta lauantaina Time Out
hyvä viihteellinen lätkäohjelma. Siinä on vielä hyvät vetäjät.
miten ihmeessä tuokin ohjelma on voitu pilata tuollaisilla turhanpäiväisillä jaarituksilla ja jonninjoutavilla haastatteluilla, ketä oikeasti kiinnostaa mitä mieltä Kalle Sahlstedt on Timo vertalasta!!! Haloo!!! Torstai- illan hockey nightit olivat täyttä asiaa, lyhyet ja ytimekkäät koosteet jokaisesta ottelusta. Nyt yritetään pakkosyöttää samaa skeidaa kuin MM- kisojen lätkästudiossa, enää ei puutu kuin Sakari Pietilä taulunsa kanssa....
olla kirjoittajalla oranssinen pikkutakki päällä
digiboksilla canal ta muttei koko ottelua
HIFKin parhaat tappelut. Ellei Nelosen sensuuri sitten niitä kiellä. HIFKin maalikimaraa on kuitenkin aivan turha odottaa.
Johan tuo tiedettiin viime keväänä.
Ja se on kyllä ihan oikein!