Mistä koneesta tämä moottori on http://www.rense.com/1.imagesG/streetE.jpg
Millä sivulla virallisessa raportissa kerrottaan tästä?
Millä sivulla virallisessa raportissa kerrottaan tästä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
olevan yks ja hailee, tuskin erotat toisistaan turbojetiä ja turbopropia.
" tuskin erotat toisistaan turbojetiä ja turbopropia."
Olet aivan oikeassa en tunne lentokoneiden moottoreita. Mutta jos joku osaa sanoa minkä koneen moottori tuossa on ja millä sivulla virallista raporttia siitä kerrotaan?
Photo of Boeing 757-223 N644AA
tämän
Boeing 767-223ER N334AA
tai tämän
Boeing 767-222 N612UA
Voisiko saada perusteluja ja vielä virallisen raportin viitteet? kiitos
Tässä kuvassa näkyy moottorin lentoreitti http://www.rense.com/1.imagesG/ChurchMurray.jpg
Odottelen edelleen skeptikkojen tunnistusta tälle moottorille? Kuten jo aijemmin totesin en itse ole asiantuntija joten kaipaan hiukan apua. ;-)
Type: Boeing 767-222
Operator: United Airlines
Registration: N612UA
Msn / C/n: 21873/41
Year built: 1983
Total airframe hrs: 66647 hours
Cycles: 17569 cycles
Engines: 2 Pratt & Whitney JT9D-7R4D
Nyt on tullut kaksi ehdotusta, mutta kummassakaan ei viitata mihinkään viralliseen raporttiin joka todentaa ehdotukset oikeiksi. Asiantuntijalausuntojakin voi laittaa.
asiantuntijalausunnoksi mikä tahansa verkosta noukittu viesti joka tukee harhaisia kuvitelmiasi räjähteistä, ohjuksista, kauko-ohjauksesta, Kurttilan "laskelmista" jne mutta ei vahingossakaan aiheesta tehty eräs laajimmista onnettomuustutkintaraporteista.
Olen jo kahden selvästi tunnistettavan koneen osalta pyytänyt viittausta viralliseen raporttiin, mutta en ole saanut.
Vielä kerran jos joku viitsisi kertoa millä sivulla virallisessa raportissa käsitellään kuvassa esiintyvää moottoria.
Ihan väärältä mieheltä kysyt. Ei puolivillainen hitsari noista mitään kuusaa.