kertokaapas ihmiset oma tapanne kuinka herätätte kiinnostuksen ihastuksessa? esim kuinka katsotte häntä silmiin, hymyilettekö jne. olisi kiva kuulla :) siis jos todella haluatte, että siitä kehittyy enemmän, mutta ette halua mennä heti juttelee ja pyytää treffeille.
ihatuksen kiinnostuksen herättäminen...
tyttönen 17
51118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
parhaiten soittamalla hänelle aamuyöllä siinä 2-5 välillä. TOIMII = Kyllä herää!!!!!
Aika hauska! :) Eiköhän tosiaan kannata vain katsoa silmiin, hymyillä ja koittaa näyttää suht normaalilta.
Ai siis miten herätetään ihastus? :D
Jos ei hemmo ole ihastuakseen, niin ei yhtään mitenkään!
se yksi "tyttönen17" sytytti ihastuksen olemalla oma
itsensä.. Siis ihastuttava!
Ai älytöntä, kun se sattui katsomaan silmiin, niin
siitä ol jo leikki kaukana ;D
Noh, se sitten hiipui, mutta kytee inhasti vieläkin.. :(
Kyteminen on todella inhottavaa!
en ole koskaan kokeillut,ja toisten k.h:t ovat naurettavia.luonteva kanssakäyminen ihmisten kanssa on mukavaa,eikä vaadi "temppuja".
luontevuus kybällä on parasta,mitä ihminen voi ihmiselle antaa.
joillain tyypeillä on eri ihmisille eri rooli, jonka vetäsevät päälle kohdatessa.ne on juuri niitä tyyppejä,jotka menestyvät surkeimmin estradilla.
mokatemput on kyllä suositeltava jippo.esim.näillä syyssäillä kompastut kuralätäkköön naamalleen, silleen,että tuleva frendisi on paikalla todistamassa surkeeta tilannetta.
joko hänestä löytyy säälinsekaista ritarillisuutta, tai sitten pitää sinua armottomana kömpelyksenä.
siinä sinua ei voi syyttää teeskentelystä,korkeintaan pikku-jiposta,ja vain, jos kerrot myöhemmin sen itse.
Jossakin vaiheessa alkaa jutella, yrittää saada jotain tietoa toisesta. En tiedä sitten, mutta luulen, että katseestani huomaisi kyllä, jos olisin ihastunut. Jos katson pahemmin muualle vilkuilematta kohti, en ole hämääntynyt mistään, ja puhuminen on sama kuin puhuisi kaverille. Mutta kun katseet kohtaavat, ja puna leviää, tai katse alkaa harhailla muuallekin, tai vaikutan siltä, että olen hieman pihalla, henkilössä on jotakin hermostuttavaa.
Helpompi kai toisinpäin.. Hän käyttäytyi aina aika normaalisti, hieman ehkä hermostuneesti, mutta ei esittänyt mitään. En ehkä tajunnut aina heti, mutta myöhemmin silloin tällöin tuli mieleen jokin pieni asia, jonka takia hän alkoi erottua. Hän oli huomaavainen.
On vielä sekin seikka, että jos on ujompi tai epävarmempi henkilö, saattaa käydä niin, että juuri tälle ihastukselle voi olla vaikeinta yrittää puhua normaalisti. Tai hymyillä.. kun vaan hermostuttaa koko ajan.
No, kai minä ylipäätään teen niin, että yritän jutella, ja yritän saada toisenkin henkilön puhumaan. ..tai tilanteen jotenkin tutummaksi tai jotain. Taas tuli tarinaa... -väsynyt-