Uskonnoille riskiluokitukset?

ja valvonta

Olisiko aika laittaa erilaiset uskonnot, ismit, instituutiot ja kirkot sekä poliittiset puolueet riskiluokitukseen , vaikka sananvapauden ja valinnanvapauden suojelemiseksi ja ääritapausten riskien minimoimiseksi ja varalle?

terveisin huolestunut kansalainen

3

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kuullut, että sellaista on EU:ssa tekeilläkin. Se tulee olemaan osa tulevan antikristuksen hallintosysteemiä. Yksi ekumeeninen porttokirkko saa hallita antikristuksen valvovan silmän alla ja muut joutuvat menemään maan alle.

      Eiköhän nyt tyydytä vain tähän Raamatun mukaiseen arvostelemiseen, nuhteluun, varoittamiseen ja harhaoppien/sten karttamiseen ihan vaan Jeesuksen johdolla.

    • Venäjä on siellä työtä tekevien tietojen mukaan jälleen sulkemassa oviaan lähetystyöltä ja kristilliseltä toiminnalta ja vain valtionuskonto eli ortodoksikirkko saa toimia entisen KGP:n suojeluksessa.

      http://www.irrtv.fi/pdf/Itaportti2005syys.pdf

      Nyt rukoukset, lahjoitukset ja työpanokset on suunnattava sinne (kukin Jumalan johdatuksen mukaan), kun se vielä on mahdollista.

    • Kaikki mikä menee ohi Raamatun, on riskiä ja vaaralista.

      Siunausta
      jari

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      35
      3985
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      263
      3925
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3471
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3460
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2317
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1485
    Aihe