Terve, kaverit

onko tällä palstalla yhä porukkaa joka on valmiina hyppäämään kaivoon kunhan sakemanni tekee sen ensiksi.
6474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taisi olla eräässä vaiheessa niin, että jotkut perustelivat unioniin liittymistä ja siellä pysymistä sillä että "kun Saksakin.." tai kun tämäkin ja tuokin tekee, niin meidänkin täytyy.

Logiikkahan täuossa todellakin on se, että jos sakemannit hyppäisivät kaivoon, olisi meidän nilkkien saatava kunnia painaa perässä.

Mutta nyt vaikka ei tunnu enää tuota mentaliteettia niin tällä hetkellä näkyy kuitenkin sama kaiken kritiikin ja terveen järjen sekä todellisuuden tajun puuttuminen. Mitään ei tarvitse perustella millään, jos olet eurofederalisti, mitään ei tarvitse tietääkään - sen on moni osoittanut.

EU:sta ei ole mitään tuntuvaa haittaa jos kohta ei näkyvää hyötyäkään.

Äänestä

...

Äänestä

Löytyykö änkyröistä ketään joka ei olisi käynyt peruskoulun yläluokkia kahteen kertaan?

Äänestä

Kaivoon en rahoissani hyppää, mutta Suomi on kieltämättä osasyyllinen Saksan holokaustiin ja juutalaisten joukkotuhoihin. Siksi olisi hyvä järjestää samanlaisia anteeksipyynnön osoituksia ja rahankeruita kuin Saksassakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


eugen04 kirjoitti:

onko tällä palstalla yhä porukkaa joka on valmiina hyppäämään kaivoon kunhan sakemanni tekee sen ensiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu