Teinipissisten vanhemmat tuskinpa tietävät kuinka heidän pikku kullanmurunsa muuttuvat viikonloppuisin kaljapullon hinnalla itseään myyväksi rapahuoriksi.
Ei tarvitse kuin pysähtyä autolla puiston laitaan syömään juuri hankittuja grilliherkkuja kun ikkunan takana kohta joku kakara huulet törröllään kyselemässä kelpaisiko kaljapullon hintainen suihinotto tai pano.
Tälläiselta näyttää nuorten arvomaailman Suomessa vuonna 2005. Hyi helvetti!
Ei tarvitse kuin pysähtyä autolla puiston laitaan syömään juuri hankittuja grilliherkkuja kun ikkunan takana kohta joku kakara huulet törröllään kyselemässä kelpaisiko kaljapullon hintainen suihinotto tai pano.
Tälläiselta näyttää nuorten arvomaailman Suomessa vuonna 2005. Hyi helvetti!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mitä tarkoittaa teinipissis.
Itsekkö keksit moisen lempinimen teinitytölle .
Et vaikuta täysin terveeltä .
Lopeta lapsien kyttäily.
En ole alkuperäinen kirjoittaja.
Pissisksen selitys löytyy tuolta.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pissis
...on sellaista, joka ei parane kuin luodilla.
Joudut siis kitumaan tyhmänä lopun ikääsi. Valitan.
Tämä kuka kaytti nimitystä teinipissis,ei ole ihan väärässä !Mitä pennut hilluvat myöhään illalla huumeissa ja humalassa pitkin kaupunkia ?Koti on lapsen paikka .Miksi alkoholi ja huumeet ovat lapsille niin tärkeitä,samoin seksiseikkailut .Syy on vanhemmissa ja koulussa kun sallitaan mitä tahansa :!!!!!?
Tällaiseltahan se näyttää tarjahalosen Suomessa vuonna 2005.
Tarttis tehrä jotakin.
Ei ole ihme,kun kouluissa(ala-ylä;-asteella on huumeet ja kaljat käytössä,muussakin kuin valistusmielessä.Pikku tytöt esittävät paljon vanhempaa kuin ovat(pää on tyhjä)Halutaan esittää jotain.Kouluissa on napapaidat,perse paljaana ja humalassa halutaan suhteita melkein keneen tahansa.Koulukuri kovemmaksi ja vanhempien on vastuu.Pitäisi sitä kotona huomata ajoissa huumeiden ja alkoholin käyttö ja tehdä loppu siitä kerralla.Kotiintuloaika Viim.Klo:18:00 Jos yleensä on pakko jossain iltaisin luuhata.Lapset ovat lapsia.Säälin heitä.
pikkutytöt.juujaaha. on sitä taidettu elää nuoruutta kivikaudella? millä helvetillä sä meitä nuoria estät? koulukurilla? HALLELUJA.
tiedoksesi on niitäKIN jotka istuvat kotona nätisti, on niitä jotka käyvät kaupungilla ja PITÄVÄT HAUSKAA TIETYISSÄ RAJOISSA. minä olen hyvä tytär. kuulemma. vaikka kuulun jälkimmäiseen ryhmään. ja niin edelleen.
muutenkin malvadon tekstit on perussuomalaista yleistämistä. ja tuntuu pahalta kun miettii miten SAATANAN tyhmäksi sitä on jääty.
anteeksi. hermossa kilahtaa. KOHTA PAHEMMIN.
mutta vain ne nuoret jotka sellaisia ovat. yli puolet ovat kotona lukemassa kirjoja tai muuten vain viettävät aikansa fiksusti.
löytyyhän noita idiootteja aikuisistakin, mutta ei kai kaikkia siihen syyllistetä!?
Ei saa yleistää,mutta aina sanotaan ettäLapsilla ei ole mitään tekemistä !Kyllä kotona aina jotain keksii,jos ei niin kyllä pää on silloin tyhjä!Huumeiden ja kaljan voimalla sitä keksitään,ja luullaan että ollaan aikuisia.Jos 10-15 vuotiaalla ole humala,huume tai seksikokemuksia niin ei kuulu kaveripiireihin vaan joutuu syrjityksi.Tupakka oli ennen jokin miehen ja tytön mitta !(sekin myrkkyä) !!!
Taas paasataan ja tohkeissaan kauhistellaan nykynuorison menoa. Mutta asialle tuskin saadaan mitään tehtyä kuitenkaan. Aivan liikaa on sallittu nuorille, se on varmaa. Mutta se on nyt turha enää rypistellä kun se paska on jo housussa!
Netti on täynnä pornoa ja tappamista kenen tahansa saatavilla. Samoin huumeita ja alkoholia saa aivan kuka tahansa. Ei tarvii kovin älykäs olla tajutakseen minkälainen nuoriso meillä on nyt ja tulevaisuudessa, kun näitä "aikuistenjuttuja" käyttävät. Ei minun nuoruudessani ollut huumeita pikkukylissä kuten on tänään. Pornoakin näki vasta kun löysi isän sängyn alta Jallun! Ja piiskan pelossa sitäkin selattiin.
Oletteko ihan varmoja että näiden neitosten vanhemmat kotona katselee telkkaria kiltisti kun lapsi huoraa kylällä? Kyllä se on niin että näillä lapsukaisilla on esimerkkiä kotona, josta ammennetaan sitten näitä kohtalokkaita juttuja.
Vanhempia pitääkin syytellä ja arvostella, vaan kun juuri nämä vanhemmat tuskin täällä lueskelee näitä "ohjeita ja sormella heristelyjä". Kyllä ne vetää viinaa jossain baarissa ja parantaa maailmaa...