Vasikointi

Sauli vasikoi Helistä ja Teresasta rehtorille
mitä mieltä olette? Minä en vasikoisi.
2576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oikeesti miks se ei vaa antas asian olla? "Menempä kertomaan reksille, ööääh..."
Idiootti Sauli... -_-

Äänestä

Jos tuollainen tilanne syntyy, romanttinen/seksuaalinen suhde oppilaan ja opettajan välille, kyllä siitä lain mukaan pitäisi kertoa. (Ei nyt välttämättä "kertoa lain mukaan", mutta tuollainen suhde on itsessään laiton.)

Oliko teko sitten "moraalisesti" oikein? Saulin tilanteessa sanoisin ei. Hän olisi ensin voinut keskustella Helin kanssa. Nyt sain enimmäkseen vaikutelman, että S kertoo kostohimosta, se on väärin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


katja kirjoitti:

Sauli vasikoi Helistä ja Teresasta rehtorille
mitä mieltä olette? Minä en vasikoisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu