EROA KIRKOSTA

www.eroakirkosta.com
8710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

koskaan kirkkoon kuulunutkaan! :D

Äänestä

levittää väärää sivu osotetta vai onko uskovaiset todella noin epätoivoisia oikeasivu on eroakirkosta.fi

Äänestä

ole löytänyt hyvää syytä. Sen sijaan ko. sivujen ylläpitämä toimintaa kyllä vahvistaa vakaumustani kirkossa pysymisestä.

Äänestä
  • Nautit siis jollain masokistisella tasolla ylimääräisistä veroista?No,what ever gets you off...

    Äänestä

  • Lucifer kirjoitti:

    Nautit siis jollain masokistisella tasolla ylimääräisistä veroista?No,what ever gets you off...

    Verot luo tasa-arvoa!

    Äänestä

  • Lucifer kirjoitti:

    Nautit siis jollain masokistisella tasolla ylimääräisistä veroista?No,what ever gets you off...

    Onko joku oikeesti noin pikkumainen, että kuvittelee että jokin verojen maksaminen olisi niin suuri haitta että painaisi vaakakupissa enemmän kuin Kristuksen ruumiiseen kuuluminen?? Puhun siis uskovaisen pointista kuulua kirkkoon. Jos ei usko, niin sama kai se sitten on erota. Ja kaikki sellaiset tehkööt sen äkkiä. Sitäpaitsi, kirkollisverohan on naurettavan pieni summa. Se ei ole sitä kymmenesosaa tuloista, mikä kirkolle oikeasti kuuluisi.

    Äänestä

... eilen kirkosta, hieno fiilis! Meillä on nyt ihan oikea "pakanaperhe" ;). En oo tarttenu kirkon palveluja ja luulenpa etten tule tarvitsemaankaan. Tämä systeemi sopii mulle jokin toinen toiselle.

Äänestä
  • , kun ette tiedä että kirkko on jo niin maallistunut ja pakanoiden miehittämä laitos ettei eroa muista instituutioista juuri lainkaan.

    Tämän siitä saa kun vaan sokeasti menette muiden mukana ettekä itse aidosti perehdy asioihin. Ateisteilla ja nykykirkolla ei juurikaan arvot eroa toisistaan, taistelette siis itseänne vastaan mm. eroakirkosta.fi -sivustojen kautta.

    Äly hoi, älä jätä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eroa kirkosta kirjoitti:

www.eroakirkosta.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu