Arvatkaapa kenellä on Babylon 5:n ensimmäinen tuotantokausi kirjastosta lainassa... Taitaa tulla aikamoinen viikonloppu - sitten kun se viimein koittaa!
En ole nähnyt sarjaa sen jälkeen kun sen TV-esitykset päättyivät (heikohkoja elokuvaversioita lukuunottamatta), joten odottelen sen näkemistä mielenkiinnolla. Monet muut vanhat suosikit, esim. 80-luvulla TV:stä tullut Robin of Sherwood ovat osoittautuneet karmeiksi pettymyksiksi - toivoa sopii, ettei B5:n käy samoin!
Babylon 5
6
1235
Vastaukset
- b5x
...kenellä on kaikki b5 jaksot kotona. Mut en oo kyl niit nyt just kattomassa;)
- JiiJii
Uijuijui...
Katsokaapa tätä:
http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2&title=719237&p=57&g=72&pa=sr
Harmi kun tuohon tulisi vielä verot päälle, kun hintaa
on noin paljon. :( - knowhow
JiiJii kirjoitti:
Uijuijui...
Katsokaapa tätä:
http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2&title=719237&p=57&g=72&pa=sr
Harmi kun tuohon tulisi vielä verot päälle, kun hintaa
on noin paljon. :(Mitkä verot? Ko. pulju sijaitsee myös Iso-Britanniassa eikä sieltä tilattaessa tule mitään alv-lisiä. Itse olen sieltä dvd:eitä tilannut, tulevat ilman postikuluja parin päivän toimitusajalla suoraan kotiin.
- animagus
JiiJii kirjoitti:
Uijuijui...
Katsokaapa tätä:
http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2&title=719237&p=57&g=72&pa=sr
Harmi kun tuohon tulisi vielä verot päälle, kun hintaa
on noin paljon. :(...boxi! Katsoin muuten sen ekan kauden loppuun tässä joku aika sitten ja pakko on sanoa, että sarja on edelleen hyvä. Kyllä siihen koukkuun jää. Harmi, että minulla ei ole tällä hetkellä enempää kausia käden ulottuvilla. Pitänee hommata jostakin!
- tulli
knowhow kirjoitti:
Mitkä verot? Ko. pulju sijaitsee myös Iso-Britanniassa eikä sieltä tilattaessa tule mitään alv-lisiä. Itse olen sieltä dvd:eitä tilannut, tulevat ilman postikuluja parin päivän toimitusajalla suoraan kotiin.
Liike sijaitsee Jerseyn veroparatiisisaarella. Jos tilaat sieltä 40€ (tai jotain sitä luokkaa, tullin sivuilta löytyy tarkka summa) olevan paketin, jää toimitus erittäin todennäköisesti tulliin ja saat käydä lunastamassa sen sieltä. En muista tarkalleen paljonko lunastus maksaa. Halvemmissa ostoksissa ei tätä vaaraa ole.
Kyllä Babylon kestää aikaa. Hiton hyvä scifisarja. Viimeinen tuotantokausi ei vain mielestäni lähtenyt kunnolla käyntiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,694977Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk343768Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699243369- 812367
- 241899
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271581Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401532Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3331499Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔141463Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331330