Babylon 5

animagus

Arvatkaapa kenellä on Babylon 5:n ensimmäinen tuotantokausi kirjastosta lainassa... Taitaa tulla aikamoinen viikonloppu - sitten kun se viimein koittaa!

En ole nähnyt sarjaa sen jälkeen kun sen TV-esitykset päättyivät (heikohkoja elokuvaversioita lukuunottamatta), joten odottelen sen näkemistä mielenkiinnolla. Monet muut vanhat suosikit, esim. 80-luvulla TV:stä tullut Robin of Sherwood ovat osoittautuneet karmeiksi pettymyksiksi - toivoa sopii, ettei B5:n käy samoin!

6

1161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • b5x

      ...kenellä on kaikki b5 jaksot kotona. Mut en oo kyl niit nyt just kattomassa;)

      • JiiJii

      • knowhow
        JiiJii kirjoitti:

        Uijuijui...

        Katsokaapa tätä:

        http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2&title=719237&p=57&g=72&pa=sr

        Harmi kun tuohon tulisi vielä verot päälle, kun hintaa
        on noin paljon. :(

        Mitkä verot? Ko. pulju sijaitsee myös Iso-Britanniassa eikä sieltä tilattaessa tule mitään alv-lisiä. Itse olen sieltä dvd:eitä tilannut, tulevat ilman postikuluja parin päivän toimitusajalla suoraan kotiin.


      • animagus
        JiiJii kirjoitti:

        Uijuijui...

        Katsokaapa tätä:

        http://www.play.com/play247.asp?page=title&r=R2&title=719237&p=57&g=72&pa=sr

        Harmi kun tuohon tulisi vielä verot päälle, kun hintaa
        on noin paljon. :(

        ...boxi! Katsoin muuten sen ekan kauden loppuun tässä joku aika sitten ja pakko on sanoa, että sarja on edelleen hyvä. Kyllä siihen koukkuun jää. Harmi, että minulla ei ole tällä hetkellä enempää kausia käden ulottuvilla. Pitänee hommata jostakin!


      • tulli
        knowhow kirjoitti:

        Mitkä verot? Ko. pulju sijaitsee myös Iso-Britanniassa eikä sieltä tilattaessa tule mitään alv-lisiä. Itse olen sieltä dvd:eitä tilannut, tulevat ilman postikuluja parin päivän toimitusajalla suoraan kotiin.

        Liike sijaitsee Jerseyn veroparatiisisaarella. Jos tilaat sieltä 40€ (tai jotain sitä luokkaa, tullin sivuilta löytyy tarkka summa) olevan paketin, jää toimitus erittäin todennäköisesti tulliin ja saat käydä lunastamassa sen sieltä. En muista tarkalleen paljonko lunastus maksaa. Halvemmissa ostoksissa ei tätä vaaraa ole.


    • Kyllä Babylon kestää aikaa. Hiton hyvä scifisarja. Viimeinen tuotantokausi ei vain mielestäni lähtenyt kunnolla käyntiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1798
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1307
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe