Ollaan mun poikaystäväni kanssa koitettu vaikka millasta asentoa, mutta silti vaan yhdessä asennossa onnistuu. Kaikki muu tuntuu jostain syystä pahalta tai jopa sattuu. Mikä asento sit ois hyvä? En tiä onko nykyisellä hyväksi havaitulla jotain nimeä, mutta seksi onnistuu kun ollaan vastakkain kyljellään. Miten voisin nauttia seksistä muissakin asennoissa ilman kipua?
Kivuliasta...
5
3489
Vastaukset
Varmaan turha kysyä oletko tarpeeksi kostea.
Suosittelisin alaa opiskelevana sinua menemään gynekologille, jos rakennevika?- möhkö
koitas tätä asentoa et makaat miehen alla jalat suorina. tämä asento mm tuntuu AAAH niin ihanalta ainaki mun jätkäkaverin kanssa!! tää asento EI VOI SATTUA!! noh tän jätkäkaver in kaa kenen kaa nyt seurustelen on maailman Ihanimman tuntunen kyrbä mitä kellään on ollu!!!!!!!!!!!!!!=)
- namu
Mun vaimolla on sama ongelma. Ja ollaan sentään oltu jo aika kauan naimisissa. Ekas kyllä tuli mieleen, että minkähän ikänen olet. On luonnollista, että "liian" nuorella on näitä ongelmia.
Mun vaimo ei ole koskaan kunnolla nauttinut missään asennossa. Se on meille tosi iso ongelma. Ja se on ollut hoidossakin sen takia. Kerran leikattukkin, mutta ei auttanut.
On kuitenkin yksi aika hyvä asento. Mun vaimo makaa puoliksi selällään ja puoliksi kyljellään. Mä istun reiden päällä ja liuun reikkä pitkin istuen sisään. Itse asiassa se on mustakin ihan kiva asento.
Mutta kyllä me ollaan keksitty kaikkea muuta kivaa ;) sen korvikkeeks. No, ehkä en niistä sen enempää. - Nainen
Minullakin on ongelmana kivuliaat yhdynnät.. Ei auta, vaikka esileikki kestäisi tunnin ja käyttäisi liukastusvoidetta sen lisäksi, että itsekin on kyllä kunnolla kostunut.
En ole löytänyt ainoatakaan asentoa, joka olisi täysin kivuton, on vain hieman sattuvia tai täysin mahdottomia asentoja. Ja sama ongelma jokaisen kumppanin kanssa, joten vika on varmasti minussa.
Olisi todella ihanaa löytää jokin ratkaisu! Ideoita? On rankkaa, kun haluaa toista kovasti, mutta aina sattuu. Se kipu painuu kyllä taka-alalle, kun pääsee vauhtiin, mutta jälkeen päin on ikävä olo ja saa pyyhkäistä muutaman veripisaran..
Kipu on aina samassa kohdassa, emättimen suuaukon "ala" reunassa (lähempänä peppua). Vastaavia kokemuksia?- diidaa
heip. ehdottaisin että menet lääkäriin ongelman kanssa. kivuton seksi on jokaisen oikeus... oletko ikinä lukenut sairaudesta nimeltä vulvodynia? siinähän on kyse juuri kivuliaasta seksitä, yksi oire on haavaumat emättimen suulla. sairautta on toisen tyyppistäkin, en nyt kyllä muista sen nimeä mutta esim. uudessa kauneus ja terveys -lehdessä on siitä maininta yhdessä artikkelissa. jos ongelma on hoidettavissa, siihen kannattaa hakea apua. tiedän kyllä omasta kokemuksesta kuinka hirveätä kivulias seksi on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943799Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512682- 1591327
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741250Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101139- 46924
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt208785