Hyssälä ja Karpela ulos hallituksesta!

Nyt on aika Matti Vanhasenkin kierrättää ministereitä. KEPU:n ryhmässä olisi kirveellä töitä laajaltikin, mutta turhimmat ministerit ovat ehdottomasti Liisa "300 euroa" Hyssälä ja Tanja "Amma-Tamma" Karpela.

Karpela nousikin aikoinaan ministeriksi jopa oman puolueen yllätykseksi. Jäätteenmäki halusi palkita Uudellamaalla kovan äänimäärän saaneen naikkosen, sillä Karpelan imutuksessahan eduskuntaan nousi myös muita KEPUleita ja KEPU sai niukasti suurimman eduskuntaryhmän aseman.

Nyt palkkiot on annettu ja on aika miettiä subtanssia. Hyssälä ja Karpela ulos ja osaavia henkilöitä tilalle. Eipä toisaalta Kääriäisen kähmintä ja Pekkarisen pekkarointikaan ole maalle hyväksi. Samoin Manniselta ei tunnu onnistuvan yhtään mikään. Vanhanen voisi itse asiassa vaihtaa myös itsensä. Suomi ei todellakaan kestä tätä mannertenvälistä nahjusta.

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RANGAISTAAN

      pahoista teoista :D

    • nykynuori

      Ei Karpelaa saa vaihtaa. Hän tekee todella tehokasta työtä nuorison keskuudessa. Kohta kaikki nuoret vihaavat Karpelaa ja kepua. TV:n ikärajat oli erittäin hyvä asia. kaikki nuoret tykkäsivät tästä ja panivat sen Karpelan piikkiin. Nyt vielä tekijänoikeuslaki menee samaan laskuun. Kyllä nuoriso rakastaa Karpelaa.
      Antakaa siis ihmeessä Karpelan jatkaa!

      • antiteesi

        Karpela tosiaankin työskentelee vapaan yhteiskunnan puolesta, pyrkiessään rajoittamaan sitä. Nuorissa on tulevaisuus, joten Karpela työskentelee aivan oikein nuorten aktiivisuutta ajatellen, pyrkiessään rajoittamaan sitä. Ja Karpelahan on kepun kirkkaimmin hohtava jalokivi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      188
      5511
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1671
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1487
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1038
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      847
    6. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      827
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      57
      814
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      798
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      769
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      761
    Aihe