Löysin joskus vahingossa sivuston jossa oli kaikkien legomallien kokoamisohjeet. Se ei ollut Legon oma virallinen sivusto, vaan joku muu. Nyt en millään enää muista linkkiä sinne. Ja just pitäis löytää yks malli...Apua!
lego ohjeita
16
30039
Vastaukset
Justiinsa muutama viikko sitten googletin yhdet kokoamisohjeet, minkä numeroinen härveli pitäisi saada kasaan?
- martta
Ei erityistä numeroa, yhytin kirppikseltä kasan vanhoja avaruuslegoja, ja niihin käypäsen avaruusaluksen, josta puuttui muutomia osia. Mutta luulisinpa varastoistamme osien löytyvän jos vain saisi alkuperäiset ohjeet. Kyse on niistä harmaa-oransseista avaruushässäköistä.
- Ohjeita
- netti on hieno keksintö
Vähänkös olen näitä ohjeita etsinyt, nyt päästään pojan kanssa kokoamaan meikäläisen vanhoja legopaketteja! kiitos jos nyt näin vuoden jälkeen lueskelet viestejäsi =)
- Hävöksissä
netti on hieno keksintö kirjoitti:
Vähänkös olen näitä ohjeita etsinyt, nyt päästään pojan kanssa kokoamaan meikäläisen vanhoja legopaketteja! kiitos jos nyt näin vuoden jälkeen lueskelet viestejäsi =)
No nyt olisi hukassa otsikon ohje. On aika tuore sarja, sisältää poliisipaatin ja helikopterin.
- Jessica
juu en itteasiassa löytäny mutta toivotaan että meijän Veikka löytää:)
- best
www.hccamsterdam.nl
- Tietäjä-:O
Legon virallisilla sivuilla löytyy kokoamisohjeet lähes kaikkiin lego-tuotteisiin. Itse olen sieltä aina katsonut. Linkki: http://us.service.lego.com/en-US/BuildingInstructions/default.aspx .
- iloinen äippä
KIITOS, wau! Nyt meilläkin on lego-ohjeet, jee!
- Tartteisin ohjeita
Legon virllinen ohjesivu ei enää toimi eikä uusia ohjeita löydy vanhoilta sivuilta. Poika haluais kooda yhen uuden Lego paketin mut ohjeet on hävinny. Saisko mistää ohjeita tuotteeseen 4437 poliisin takaa-ajo.
- Apuva-mies
Kurkkaappas täältä: http://www.palikkatesti.fi/lego/lego-ohjeet-netissa-ne-ovat-taalla/
- lol10000
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittttttttttttttttttttttooooooooooooooooooosssssssssssss Apuva-mies seiel oli tosi mahtavaa
- min7
mikä olikaan sen lego avaruusaluksen numero ja ryhmä kunon päässy hukkumaan?
- Apua2
En osaa keksiä päästäni mitään hyviä lego taloja auttakaa pliis!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6516933Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414644HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2972647- 1351928
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321559Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3961512- 151409
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101293Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki191075mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k91022