mennä varusmiespalvelukseen vaikka olen jo siviilipalveluksen suorittanut?Liian monta vastoinkäymistä on tullut eteen sivarin jälkeen?Tietääkö kukaan?Lukekaa tarinani työpaikat/työpaikkakiusaaminen..."mulle luvattiin"
onko mahdollista
hannuakuhopo
2306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos olet jo siviilipalveluksen suorittanut, niin siinä tapauksessa sinulla ei ole enää mahdollisuutta mennä armeijaan. Armeijan voi aina keskeyttää halutessaan ja siirtyä siviilipalvelukseen, mutta jos olet ollut yhdenkin päivän siviilipalveluksessa niin sinua ei enää oteta armeijaan.
Ei kannata masentua liikaa ahdasmielisten suomalaisten mielipiteistä, sillä armeijasta kieltäytymisessä ei ole mitään pahaa jota kannattaisi hävetä. Olen itsekin saanut kuulla negatiivista palautetta sivarivalinnastani, mutta en ole niistä välittänyt.
Jep, mielipiteet ovat kuin perseenreikiä. Jokaisella on omansa. Kyllähän huonon itsetunnon omaavat ihmiset osaavat lässyttää ja haukkua muita, mutta sivareiden pitääkin olla vahvempia.