"Kunnia meni, mutta maine kasvoi" tavataan KEPUssa sanoa.
Tuore markkinointiviestinnän päättäjille tehty kyselytutkimus osoittaa, että Matti Vanhasen maine on mennyt noissa naisseikkailuissa. Tilannetta on vielä pahentanut se, että Vanhanen yritti ennen ratsastella juuri perhearvoilla.
Totuus olikin sitten tarua ihmeellisempi: Vanhasen naisseikkailut johtivat avioeroon ja pääministerin ylivelkaantumiseen. Vanhasellahan on naisseikkailujensa takia velkaa tällä hetkellä jo yli 260,000 euroa. Se on iso summa.
KEPUssa ollaan yhä huolestuneempia tämän "pressaehdokkaan" toilailusta ja siitä, että kampanja alkaa olla paniikkitunnelmissa.
Vanhanen ryssi maineensakin
4
229
Vastaukset
- Miten?
Miten hän on ryssinyt maineensa siksi, että joku demarinainen menee valehtelemaan Seiskalehdelle (vai olivatko nainen ja lehti yhdessä keksineet jutun?)????
Vaikka juttu olisikin totta niin eihän sse tee muuta kuin, että maine kasvaa :-)
Tämä maineen menettämisen "galluppi" on vain keltaisen lehdistön (Seiska, IS, IL, Katso, OHO jne jne) juttu myydä lehtiä!- Näin sen näin
Keskustan puoluesihteeri Eero Lankia sanoi Vanhasen naisseikkailukohun ollessa kuumimmillaan, että jutut olivat totta.
Tämä markkinointiviestinnän päättäjille tehty kyselytutkimus ei ole tarkoitettu millekään "keltaisen lehdistön" lukijakunnalle. Nuo päättäjät ovat juuri niitä, jotka tietävät missä Suomessa todellisuudessa mennään.
Sääliksi käy Matti Vanhasen menetettyä mainetta. - wsxedc
Näin sen näin kirjoitti:
Keskustan puoluesihteeri Eero Lankia sanoi Vanhasen naisseikkailukohun ollessa kuumimmillaan, että jutut olivat totta.
Tämä markkinointiviestinnän päättäjille tehty kyselytutkimus ei ole tarkoitettu millekään "keltaisen lehdistön" lukijakunnalle. Nuo päättäjät ovat juuri niitä, jotka tietävät missä Suomessa todellisuudessa mennään.
Sääliksi käy Matti Vanhasen menetettyä mainetta.Minä en sääli Matti Vanhasen menetettyä mainetta pätkänkään vertaa.
- velhoille
se oli kokoomuslaisten lanseeraama tutkimus Vanhasta vastaan. Tämähän muistetaan vaaleissa! Kepussa ollaan tosi rauhallisella mielellä. Mitään ei aloiteta ennenkuin on sovittu. Kokoomuksessa ollaan aivan hakoteillä. Ei sinun taarvitse Vanhasen velkoja maksaa, hyvä että joku tekee velkaakin, ettei kaikilla ole osakesalkkuja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969