Joudunkohan hakatuksi? =)

Moi. Oon 15v poika ja on alkanut pelottaa kulkea Helsingissä illalla. Turha nyt moralisoida, mutta kyllä asiaa voi iltaisin olla kaupungilla vaikka ei ryyppäämässä olisikaan.

Mut suurinosa nyt kuitenkin myös ryyppää niin varmasti on helppo saalis sairaille tummaihoisille. Sitten vielä kysytään, miksi kaikki niitä inhoaa ..

Ja nuo tummaihoiset hakkaa ja ryöstää myös tyttöjä, joten ei oo kivaa niillekkään. Myöskin parikymppiset äijät on niiden suosiossa ja varmaan kaikki käy.
51339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin ei tarvitse pelätä

Äänestä
  • kerää kunnon porukka, etsikää mustat ja latokaa hoitoon saakka. kyllä rauhoittuu.

    Äänestä

  • jengi kirjoitti:

    kerää kunnon porukka, etsikää mustat ja latokaa hoitoon saakka. kyllä rauhoittuu.

    ku joutuvat lusimaan mustien hakkaamisesta

    Äänestä

yö-aikaan muakin ruvennut pelottamaan noi mustat kundit.Varmuudeks ottanut puukon povariin,että jos kimppuun tullaan,niin täältähän lähtee.Vittu suvaitsevaisuudellakin rajansa.

Äänestä

Luulin ensin, että vain Kaisaniemen puisto on vaarallinen paikka, mutta ei tässä taida uskaltaa enää Lappiinkaan mennä kun siellä saa poroilta turpiinsa:


"Poro ruhjoi pariskunnan sairaalaan"

Hurjistunut poro aiheutti vakavat vammat Kittilässä retkeilleelle pariskunnalle sunnuntaina. Vakavasti loukkaantuneet patikoijat vietiin vaikeakulkuisesta maastosta sairaalaan helikopterilla.

Välikohtaus sattui puolenpäivän aikoihin noin 20 kilomerin päässä Kittilän keskustasta. Iäkäs pariskunta oli patikoimassa metsässä, kun isosarvinen urosporo hyökkäsi miehen kimppuun, kaatoi tämän maahan ja ruhjoi miestä raajoillaan.

Hyökkäyshetkellä poikansa kanssa matkapuhelimessa puhunut nainen joutui myös hyökkäyksen kohteeksi, mutta hän pystyi kertomaan tilanteesta pojalleen, joka hälytti heti apua. Hurjistunut poro pinkoi metsään.

Pariskunnan onneksi heillä oli gprs-paikannin, joten pelastajat osasivat tulla perille ilman viivytyksiä. Paikalle saapui mönkijöillä Kittilän palomiehiä sekä pelastushelikopteri Aslak ja rajavartiolaitoksen kopteri.

Kittilän palopäällikön Jorma Ojalan mukaan pariskunta loukkaantui vakavasti, ja heidät kuljetettiin Lapin keskussairaalaan Rovaniemelle.

- Hurjistunutta poroa voi yrittää paeta puuhun kiipeämällä, mutta harvinaista tällainen on. Vastaavaa en muista ennen tapahtuneen, Ojala toteaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


teinipaskaa kirjoitti:

Moi. Oon 15v poika ja on alkanut pelottaa kulkea Helsingissä illalla. Turha nyt moralisoida, mutta kyllä asiaa voi iltaisin olla kaupungilla vaikka ei ryyppäämässä olisikaan.

Mut suurinosa nyt kuitenkin myös ryyppää niin varmasti on helppo saalis sairaille tummaihoisille. Sitten vielä kysytään, miksi kaikki niitä inhoaa ..

Ja nuo tummaihoiset hakkaa ja ryöstää myös tyttöjä, joten ei oo kivaa niillekkään. Myöskin parikymppiset äijät on niiden suosiossa ja varmaan kaikki käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu