Kiitos kun olet olemassa, vaikka yhdessäolomme muuttui mahdottomaksi.
Kiitos että sait minut kirjaimellisesti paskomaan housuihini, koska laukaisemasi tunteet olivat kropalleni liian suuria. Kiitos kun annoit minulle hyvän syyn olla elossa ja edes yrittää olla parempi ihminen. Kiitos kun ajoit aamuyöllä 70 kilometriä luokseni vain saadaksesi herätä viereltäni. Kiitos hyvää tarkoittavista huomioistasi ja näpäytyksistäsi, jotka silti saivat minut pelkäämään menettäväni sinut. Kiitos kun tulit lähelleni ja annoit minun ihmetellä ihosi jokaista millimetriä, joihin tutustuminen oli minulle aina kuin ensimmäinen kerta. Kiitos kun tuit minua suruissani ja sain tukea sinua omissasi. Kiitos kun pystyimme puhumaan aivan kaikesta maan ja taivaan välillä ja muissa ulottuvuuksissa.
Kiitos että näin hymysi. Kiitos kun unohdit paitasi luokseni ja sain nuuhkia tuoksuasi. Kiitos kun kiipeilit puihin kanssani. Kiitos että pyysit minua mukaasi paikkoihin, joihin en halunnut lähteä. Kiitos kaikista monen tunnin puhelinhöpinöistä, joita ei olisi tahtonut lopettaa, vaikka herätyskello odotti meitä parin tunnin päästä. Kiitos kun teit popcorneja tai söit aamiaista luonani Hesaria lueskellen. Kiitos lukemattomista sähköposteistamme, jotka kuljettivat meidät pois töidemme ääreltä.
Kiitos hiuksestasi, jonka löysin tyynyliinaltani ollessani matkalla tuhansien kilometrien päässä sinusta. Kiitos kun sain tuntea, miten ihmeellistä seksi voi olla, kun myös rakastaa kumppaniaan. Kiitos että sain kuunnella syvää hengitystäsi, kun olin vaipumassa uneen perässäsi. Kiitos että sammuit vessani lattialle. Kiitos kun sain niksauttaa jumittavan selkäsi ja hieroa väsyneitä jalkojasi. Kiitos kun piirsit nimeni ensimmäisen kirjaimen lumeen. Kiitos että sain kietoa käsivarteni ympärillesi ja sanoa tykkääväni sinusta.
Kiitos niistä mielettömistä haukotuksistasi, kun olit väsynyt. Kiitos vatsamakkaroistasi, joita turhaan hieman ujostelit. Kiitos kun näit, että minussa on mahdollisuuksia mihin tahansa. Kiitos kun sait minut itkemään ensimmäistä kertaa lapsuuteni jälkeen. Kiitos järven jäästä, jota kuuntelimme. Kiitos käytetyistä astioista, joita aina siivoilin lähdettyäsi. Kiitos että lähdit kanssani ulos pitämään tupakkatauon. Kiitos kun shoppailimme yhdessä kuin tyttökaverit ja tsekkailimme naisten peppuja kuin äijäkaverit. Kiitos kun olit ystäväni kaikin tavoin.
Kiitos kun ajelimme edestakaisin autolla ja hissillä. Kiitos että olit myös ärsyttävä ja viallinen ja siksi minusta täydellinen. Kiitos että sanoit minun olevan epätodellinen, vaikka se hetki oli niin todellista kuin olla voi. Kiitos siitäkin kiitoksesta kaikkien kiitostesi joukossa, jonka kirjoitit huulirasvalla peiliini. Kiitos kun halusit yhä olla ystäväni, vaikka rakkautesi luonne muuttui ja minä en muuttunut samalla tavalla.
Kiitos entisen asuntosi vaatehuoneen aamuisesta kylmyydestä. Kiitos kun kaikki aistini nauttivat juuri sinusta. Kiitos kun todistit vääräksi sen väitteen, että itseään ei muka voi kutittaa. Kiitos siitä, että sinun vierelläsi oli hyvä olla. Kiitos kun pystyin katsomaan sinua täysin eri tavalla kuin ketään muuta. Kiitos että siedit itsesääliäni ja ilkeyttäni, koska yhteytemme oli sinulle niiden vastoinkäymistenkin arvoista. Kiitos himokkaista viesteistä, joita vaihdoimme epäsopivissa tilanteissa. Kiitos valkosipulista hengityksessäsi. Kiitos kissoistasi, joita välillä suorastaan kaipasin. Kiitos tästä pöydästä, jonka ääressä nyt kirjoitan. Kiitos että sain hajota täysin yrittäessäni miettiä, miltä tuntuisi olla sinä. Kiitos siitä, mikä ja missä en olisi tänä päivänä ilman sinua.
Kiitos kun pystyit jättämään lopulliset hyvästit, koska minusta ei siihen ollut.
Julkiseen levitykseen
punk666
1
520
Vastaukset
- masentunut?
Kiitos sinulle, sain itkut tästä kauniista kirjoituksestasi. En ymmärrä miksi noin kaunis rakkaus on päässyt pois? Minä en ole koskaan tuollaista kokenut. Ainoa aito rakkaus mitä tunnen, on rakkaus lastani kohtaan. Tiedän myös, että hän rakastaa minua, koska näen sen hänen silmistään. Voi miksei rakkaus säilyisi aina vaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2486409Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1965956Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai175499Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1014247Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1433523Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303343HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok233046Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan82502Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2632459- 1332306