KEPUn kannatus romahti!!!

Ei mene hyvin KEPUlla ei.

Kannatus vajoaa kuin KEPUlaisille niin tutun lehmän häntä.

Presidenttiehdokkaan kampanjakin on kriisissä.

Uusin puolueiden kannatusmittaus osoittaa, että KEPUn kannatus on romahtanut ja samaan aikaan Kokoomus on voimakkaasti kasvattanut kannatustaan.

SDP on edelleen selvästi suurin puolue. Kokoomus alkaa olla toiseksi suurin puolue de facto.

Samaan aikaan hallituksessa on ilmennyt sisäisiä ongelmia ja hallitus vaihtuu presidentinvaalien jälkeen. Tämä tapahtuu oli sitten presidenttinä Halonen tai Niinistö. Uusi hallitus rakentuu tutun ja turvallisen sinipunan varaan. Epäonnistunut ja kansalaisille kalliiksi käynyt punamulta-sekoilu jää historian viimeiseksi.

Hyvältä siis näyttää.

7

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;-)

      Ratamo on orgasmin partaalla.

      • ???

      • Otsikossa hymiö
        ??? kirjoitti:

        Vain sairas mieli liittää Ratamon O:n ja kyseisen tapauksen toisiinsa. Ei ole enää kyse huumorista.

        ...


    • Demari

      paljonkaan pudonnut.Callupin virhemarginaalin
      2%:n mukaan, kepunkannatus voi olla lähellä 24%,
      ja kokomukseen 20% pinnassa.

      Ei pidä nuolaista ennen kuin tipahtaa, ja voi ti-
      pahtaa...liituraitamiehet!

    • bensan hinnan

      nostatuksen kannattajille. Eikä tuu pressan paikkaakaan.

    • Tuomari Uusio

      Keskusta häviää arvokkaasti. Presidentinvaalikampanjassa on korostettu, että kentän tulee hillitä hevosiaan ja että kampanja alkaa VASTA marraskuussa. Tärkeintä kampanjassa on se, että on on tasapainoinen kokonaisuus. Kokoomuksessa sen sijaan on vallalla voittamiseen tähtäävä hillitön vallattomuus, mikä näkyy koordinoimattomuutena ja ylilyönteinä.

      Toinen kunniallisuuden osoitus on se, että Keskusta laskee häviävänsä SDP:lle myös eduskuntavaalit, mutta se ei haittaa, koska Eero Heinäluoman johtamassa kansanrintamahallituksessa Keskusta saa kuitenkin valtiovarainministerin paikan Suvi-Anne Siimeksen tullessa II valtiovarainministeriksi eli veroministeriksi.

      Keskusta voi ottaa lunkisti vuoteen 2007, koska kokoomus pysyy joka tapauksessa oppositiossa vuoteen 2011 saakka tai vuoteen 2015 saakka. Silloin Katainenkin on jo kasvanut miehen ja ministerin ikään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe