Peli oli aivan epäoikeuden mukainen! Miten muka tunnin aika ero voidaan suhteuttaa 35 metriin? Kuka ui sitä matkaa tunnin? Oli todella typerää katsoa edes koko ohjelman loppua kun tiesi orjaksen voittavan koska mtv3 oli suunnitellut koko jutun! Mitä järkeä olisi edes kannattanut yrittää kasata lauttaa, jos ero olisi vain 35 metriä? Kyllähän nyt kaikki tietävät ettei tuo ole matka eikä mikään... Peli oli todella helppo koska vaikka olisit tullut monta tuntia toisten jälkeen se matka olisi ollut sama. Oilisi voinut olla vaikka niin että 3 minuuttia jonkun matkaa sillä donitsilla! Oilisi ollut paljon parempi, niin orjaskin olisi saanut tehdä jotain.
Orjaksesta tehtiin voittaja!
Grr..
3590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olen aivan samaa mieltä sun kaa koska orjas luovutti sen ekan päivän kokonaa kun ne oli nii tyhmii ettei ne osannu tehä sitä donitsii joten nuortin olis pitänyt saada luovuttaa se toinen päivä ni sit ne joukkueet ois ollu tasoissa eli ois pitäny tulla viel kolmas päivä.
se oli niin koska peli piti saada tasakeksi olisiko mukava kattoo jos olis 1 tunnin jäljessää mut tuo 35m oli liian ieni matka oikeessa olette
Olkaa te vaan mitä mieltä tahansa,mutta me pysyttiin koko ajan orjaksen puolella.ja sitä paitsi me oltiin kilpailuissa valvomassa,niin ihan rehtiä peliä se oli!!!eihän siinä sitä paitsi ois ollu mitään järkee jos ne ois esim.lähteny tuntia jälessä tai jotain vastaavaa.....sitten siinä pelissä ei olis ollu mukana mitään jännitystä.