Onko vieläkään perustettu minkäänlaista miesten ettuuksien ajamiseen keskittyvää liikettä tai ryhmää naisten ylivaltaa vastaan?
Nythän ei ole tietääkseni kuin minattomien polvihousupoikien "älä läpsi naista"-sakki vai mikä lie ollut mutta mielipiteet suoraan femakoiden.
Onko vieläkään miesasia-Liikettä?
7
1757
Vastaukset
- kun naiset...
...antaneet lupaa perustaa em. liikettä.
- Mahdottomuus
Kyseisen kaltainen ...asialiike on akkamaista toimintaa, ja niin loogisesti mahdoton. Eli jos sellainen liike perustettaisiin, niin jäsenet olisivat henkisesti akkamaisempia, kuin naiset keskimäärin.
"Vaimo tuossa juuri tarkasti tekstin olan takaa, saa nähdä kerkeänkö lähettää täm - ARVO
Tasa-arvo voisi jopa olla hieno ja kannatettava asia, mutta kun siitä näyttää tulleen vaan lyömäase mieskupuolta vastaan ja keino saada sukupuolirasistiset pyrkimykset valtaan ikään kuin oikeutettuna asiana, niin mitäpä tässä miehenä voin muuta kuin todeta, että asioihin pitäisi saada muutosta. Ja kun (miehiä vihaavat ja toisiaan rakastavat naiset) eivät sitä tee, niin kai se jonkun viiksekkään on tehtävä.
Miessakin ajatus tuntuu olevan: Viattoman naispoloisen kohdistamaa väkivaltaa ei ole olemassa. Ei edes henkistä. Vaikka olisikin, niin siitä pitää vaieta. Ainakaan miehelle ei pidä turvapaikkaa tarjota, pääasia, että naisella menee hyvin. Vaikka osapuolia on kaksi, niin mieshän se on syyllinen, paha kun on laatuaan. - ma
On: Miesten tasa-arvo ry, http://miestentasaarvory.wordpress.com/
Miesasiaan liittyvää muuta sisältöä ja linkkejä: http://mies.asia/- norsu
Älkää päästäkö naista valtaan siinä on maailman tuho.Feministeille ei riitä mikään vaan aina niillä on valittamista joka asiasta. Nyt miehet käykää taistoon feministejä vastaan ja vaimentakaa ne keinolla millä hyvänsä
- oliskohan?
www.vapauspuolue.fi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899