HS:n gallup aliarvioi Halosen kannatusta

Mitä lie tarkoitushakuisuutta??

Halosesta tulee NL-tyyppisen 1978 vaalin jälkeen kannatukseltaan ylivoimaisimmin valittu presidentti. Kyllä kansa tietää.
4156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sosialismiinko? Mihin?

Äänestä
  • Halosen kannatus perustuu äänestäjien tukeen?

    Jos epäilet sosialismia, niin olkoon sitten vaikka niin - helmikuussa 2000 enemmistö äänestäjistä oli sitten sosialisteja?

    Äänestä

  • jjjjjjjh kirjoitti:

    Halosen kannatus perustuu äänestäjien tukeen?

    Jos epäilet sosialismia, niin olkoon sitten vaikka niin - helmikuussa 2000 enemmistö äänestäjistä oli sitten sosialisteja?

    En minä ainakaan ole sosialisti.

    Äänestä

  • Sosialisteja ei maassa ole enää kuin Kepussa, niitä agraarisosialisteja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Musta Rusina kirjoitti:

Mitä lie tarkoitushakuisuutta??

Halosesta tulee NL-tyyppisen 1978 vaalin jälkeen kannatukseltaan ylivoimaisimmin valittu presidentti. Kyllä kansa tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu