KEPUpaniikki pahenee!

Palstan KEPU-kirjoittajiin on tarttunut sama hermostuminen kuin Matti Vanhaseenkin. Rökäletappio presidentinvaaleissa on sekä KEPU:lle että Vanhaselle ylitsepääsemätön paikka. Siksi nyt koitetaan mollata ja loata tulevien vaalien voittajia.

Mitä KEPU ja KEPUlaiset tällä kuvittelevat saavuttavansa? Entistä vähemmän heillä on tukijoita ja ystäviä tämän jälkeen.

Agraaripuolue ratsastaa kohti viimeistä auringonlaskua.

6

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...suunnattuna...

      ...kun kirjoitat ?

      Mitä "mollaamiseen ja lokaamiseen" ja tuon sisältöisten viestien määrään tulee, taitavatkin nämä mollaajat lainata nimimerkkiäsi.

      Muuta selitystä on vaikeata keksiä.

      Maailmanlopun ennustaminen - se on vuosituhantinen perinne.

      • Otsikossa hymiö

        *25.2.-99 (HS): “- -(Kyösti) Kuisma on saapunut muiden kyläläisten kanssa talkoilla kunnostetulle myllylle kuulemaan sanaa keskustan tupailtaan. Juuri sellaiseen iltaan, joissa pääministeri Paavo Lipposen (sd) mukaan levitetään keskustalaista uhoa ja ennakkoluuloa. Juuri niinkuin levitetäänkin.
        “Syntyy sadan hehtaarin yksinäisyys”, sanoo kansanedustaja Markku Vuorensola (kesk) illan aluksi. Yksinäisyys on hänelle maanviljelijän yksinäisyyttä sen jälkeen, kun ympäriltä kuolee muu maaseutu.
        - - Kuolema tulee maaseudulle Vuorensolan mukaan siksi, että Brysselissä EU:n maatalousneuvotteluissa Suomea edustaa maatalousministerinä “virkamies” Kalevi Hemilä (sit). “Hallitus ei ole sitoutunut poliittisesti Brysselin neuvotteluihin. Toista epäpoliittista ammattiministeriä maatalousministerinä tämä maa ei kestä.”- -
        Yleisö on samaa mieltä. Moni kysyjä kaipaa “talvisodan henkeä”, mutta tuon hengen johtamiseen kelpaa vain keskusta. Joku kaipaa myös “lahtista ja kookoota”.
        Kaikki alkaisi ehkä parantua, jos keskustan eduskuntaryhmän koko alkaisi “nelosen sijasta kuutosella”.- -
        On kolmaskin puhuja. Paikkakunnan oma poika Juha Lauhkonen. “20 vuoden päästä suomalaista ruokaa ei enää tuoteta”, hän aloittaa.
        Kunnan maataloussihteerin puhe on muille kuin maalaisliittolaisille puiseva esitelmä maataloustukimiljardeista.”


    • Leena L.

      Hommahan kaatuu aivan käsiin. Ei Vanhanen varmaan tätä odottanut kun pääministeriksi rupesi.
      No onpa Suomen korkea aika uudistua.

      • sattumaministeri

        Vanhanen antoi suostumuksensa pääministeriksi ryhtymisestä tunnin miettimisen jälkeen?
        Olisikohan ollut syytä siinä vaiheessa olla maltillisempi?


    • Halosen suosio tulee romaht...

      On varmaan että kun ja jos Halonen ottaa puheeksi nämät ddr- stasi- ja seta-huhut ja jos niihin on perää - on vyöry alaspäin mahtava. Ei kansaa voi retkuttaa enää - totuus on tultava esiin oli huhu sitten mikä on. Kysymys onkin - MIksi huhutaan? Siihen vastaus suoraan.

    • Vanhasen suosio

      Kun Vanhanen kertoo totuuden naisseikkailuistaan, hänen suosionsa putoaa entisestään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      35
      3985
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      263
      3925
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3471
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3460
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2317
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1485
    Aihe