Hyvin toimii!

82203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sama juttu....
ja kohta kriittisellä on asiaa...heh...

Äänestä

että tuommoisiin sortuu.....

Äänestä
  • kyykkyyn....
    ja suksi vittuun!!!!

    Äänestä

sivut ainakin jollei mitään muuta.

Näitä pikavippejä on jo niin paljon että koska mahtavat ruveta kilpailemaan keskenään hinnoilla tai jollain muulla. Varmasti jonkun firman tyyppi lueskelee tätäkin palstaa.. tai sitten postasi tuon ensimmäisen mainosviestin ;)

Rahaa on kuin roskaa, roska on kuin paskaa ja paska ei lopu koskaan... no ei ny

Äänestä

vuosikorko näkyi puuttuvan sivustolta kokonaan... Eikös kuluttajasuojalaki edellytä sen kertomista?
Todella surullista, sillä näiden luottojen käyttäjät yleensä ovat jo ahdingossa. Nyt joku jolla on vähän ylimääräistä, käärii surutta voitot omaan taskuun.

Äänestä
  • ja parin viikon vippiin ei voi laskea vuosikorkoa,tai niin voi tietenkin,sun kaltaset idiootit,ku luulee tietäväs kaiken,saatanan parempi ihminen,vittu...jokane tekee nii ku huvittaa ja se on jokasen oma asia....hei sori vaa kielen käyttö,mut hei nautitaan elämästä,eikä arvostella kaikkee mitä muut tekee,eihä kukaa ota tommost vippii,ellei oo pakko...ittel on aika pal lyhennyksii kuukaudes,mut nautin elämästä ja tykkään olla kotona,KOTO!!!,vaimon ja lapsen kaa,,,olisha sitä voinu säästää perse ruvella monta vuotta,et sais kaik käteisel,mut mitä vitun järkee,meil o vaa yks elämä ja numerot on numeroita ja melkein kaikki periaatteet on perseestä!!!
    no niin ei menny tää purkaus varmaa ihan aiheeseen liittyen,mut olkoon tää vaik kriittiselle,täydelliselle ihmiselle...
    eli öitä...

    Äänestä

  • edellytä kirjoitti:

    ja parin viikon vippiin ei voi laskea vuosikorkoa,tai niin voi tietenkin,sun kaltaset idiootit,ku luulee tietäväs kaiken,saatanan parempi ihminen,vittu...jokane tekee nii ku huvittaa ja se on jokasen oma asia....hei sori vaa kielen käyttö,mut hei nautitaan elämästä,eikä arvostella kaikkee mitä muut tekee,eihä kukaa ota tommost vippii,ellei oo pakko...ittel on aika pal lyhennyksii kuukaudes,mut nautin elämästä ja tykkään olla kotona,KOTO!!!,vaimon ja lapsen kaa,,,olisha sitä voinu säästää perse ruvella monta vuotta,et sais kaik käteisel,mut mitä vitun järkee,meil o vaa yks elämä ja numerot on numeroita ja melkein kaikki periaatteet on perseestä!!!
    no niin ei menny tää purkaus varmaa ihan aiheeseen liittyen,mut olkoon tää vaik kriittiselle,täydelliselle ihmiselle...
    eli öitä...

    vihdoinkin järkeä puhuva ihminen, kesti monta vuotta löytää täältä samanlaista ajatusta omaava ihminen, nyt löytyi.
    Kyllä täytyy muistaa, että ihmisen ikä ei ole 200 vuotta vaan 60-80, siis nauti tästä päivästä niin kauan kuin pystyt!

    Äänestä

  • Mikäköhän noita ihmisiä oikein noissa pikaluottojen vuosikoroissa kiinnostaa... Parin viikon maksuajalla oleva satasen vippi 20 euron käsittely-/toimituskuluilla ei varmaan kenenkään taloutta romahduta. Ja nyt puhutaan SADASTA eurosta ja PARIN VIIKON MAKSUAJASTA, ei mistään sadan tonnin asuntolainasta, jota maksaa koko pienen elämänsä.

    Järki käteen noiden vuosikorkojen laskemisessa. Jos otan kaverilta 20e lainaan ja lupaan maksaa ens viikolla takas kuuspäkki olusta vaivannäöstä, mikä on tuon lainan "todellinen vuosikorko"? :P

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vippaaja kirjoitti:

Kokeiltu on! http://www.monetti.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu