rkp ei ihan kuulu Suomeen

onkohan niin että ruotsalainen puolue toimii väärässä maassa?
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se voisi toimia vaikka Ahvenanmaalla,silloin siitä ei olisi kenellekään mitään vaaraa...........

Äänestä

Ruotsin kieli on toinen mamme virallisista kielistä. Ruotsinkielisiä on niin paljon, että kyllä heillä on ihan varmasti lupa pitää omaa puoluetttaankin yllä. Tässä maassa on kaikilla samat oikeudet - myös ruotsinkielisillä.

Äänestä
  • kyllä sillä vähemmistöllä on paljon etuoikeuksia enemmistöön nähden ja niistä on tultava loppu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämähän on suomi! kirjoitti:

onkohan niin että ruotsalainen puolue toimii väärässä maassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu