Hiiren karkotin

Hiirenmetsästäjä.

Pidän kyllä hiiristä mutta nyt ne on alkanut syömään mun talon ullakolla villoja. Mistä saa niitä ultra-ääni karkottimia? Toimiiko ne? Ajattelin kokeilla sitä. Jos sillä saisi vaikka kyseiseseltä vintiltä ampiasetkin karkotettua.

5

7588

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pois

      Uskotko joulupukkiin? Jos uskot niin osta ultra-äänikarkoitin...Pyydys tai myrkky, niin ne hiiret poistetaan.

    • - - -

      K-rauta, Agrimarket ja Rautia ainakin täällä myyvät.

    • auta

      Ei ne karkottimet auta viime syksynä sellainen hankittiin ja tuntui että hiiret loppuivat ja luulimmekin päässeemme eroon niistä. Mutta tänä syksynä alkoi jälkeen kiva ropina kuulua yläkerrasta. Paras keino on metalliverkolla tukkia kaikki mahdolliset kulkureitit yläkertaan. Ikkunoiden päältä, ovien päältä ym. pienet reiät.
      Ne pirulaiset kun menevät aivan pienistäkin reistä, kunhan vain pää mahtuu niin loppupää seuraa perästä.

    • tääsä tietoo

      hankit kissan ja päästät sen ullakolle niin hiiret häviää.

      • Nimetön

        Kyllä kissa on varmin ja kärsivällisin kyttääjä, mutta pidä työntekijästäsi muuten huolta. Se ei varmaan tykkää olla ns. kesäkissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      350
      1379
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      66
      798
    3. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      783
    4. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      776
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      745
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      715
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      64
      664
    8. 52
      662
    9. 57
      648
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      59
      641
    Aihe