Eläkkeitämme leikattiin teidänkin äänien kannattamina noin 1000 euroa vuodessa/eläkelainen ja veteraani! Nyt olette jakamassa miljoonia Foetumin johdolle! Olettekohan töysijärkisiäkään enää? Kertokaa kansalle syy näihin kahteen tapahtumaan joita molempia oletta kannattaneet?
Monkäre ja Tuomioja!
Äänestitte eläkeleikkauksia
4259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.demari.fi/Article.jsp?article=3448&main=6
- Optionsaajat eivät saa hyötyä force-majeure -syistä, koska heillä ei syntyneisiin tilanteisiin ole juurikaan omia ansioita, Skinnari muistuttaa.
Olisko Skinnari myös valmis poistamaan tulospalkkion niiltä valtionyhtiöiden työntekijöiltä, joiden hän tai joku muu (vaikka tyulospalkkioon oikeutetun työtoveri) ei katso ko. tulospalkkiota ansainneen?
Sopimus on sopimus. Myös huono sopimus.
Moniosaajaministeri Mönkäreen selitykset yltiöoptioiden siunaamisella oli surkuhupaisat kuin suoraan alakoulun hiekkalaatikkoleikeistä:
"En minä vaan ne pojat!"
MinisteriVASTUUSSA ja asiasta PÄÄTTÄMÄSSÄ ollut Mönkäre piiloutuu virkamiesten selän taakse syyttäen heitä koko sopasta.
"Minä yritin puuttua, mutta kun..."
On siinä meillä ollut oikea multi-know-how-ministeri.
On pieni demokratian voitto, että Mönkäre poistuu ministerikartalta.
Tällaisiako ovat demariministerit tasoltaan? Kyseessä on sen luokan mönkäröinti että pitäisi tutkia onko jo valtakunnanoikeus paikallaan. Aivan uskomatonta touhua,avoin shekki Lilius&Co:lle! Sadasosakin olisi liikaa moisesta, täysin hyvään tuuriin perustuvasta liikkeenjohdosta.
Tuo jätti optiot ei ainakaan ole fortumin yhteiskunta vastuun kanstamista!
Nekin rahat on revitty kansalta.
Josta ainakin 20000 ihmistä elää jatkuvassa rahapulassa ja miettii mitä laskuja tässä kuussa pystyy maksamaan.
Jos asunkustannusten jälkeen jää 200€ ei ainakaan tv-lupaa tule maksettua, ja olla puolikuukautta syömättä.