KEPU:n puoluetoimiston paniikki pahenee päivä päivältä. Toimistossa mietitään jo vakavasti pyyhkeen kehään heittämistä tai ehdokkaan vaihtamista.
Tämä on yksi syy miksi Vanhanen ei kampanjoi. Saattaa nimittäin olla, että KEPU vaihtaa vauhdissa ehdokasta. Vanhanen ryvetti itsensä pahasti naisseikkailuillaan. Tämä on näkynyt jo tutkimuksissakin, joissa on selvästi näkyvissä, että Vanhasen imagon perus on järkkynyt.
Vanhanen ratsasteli perhearvoilla siihen saakka, kunnes itse kärähti seksiseikkailuista nykyisen kulttuuriministerin ja "Kaarinan" kanssa. Kuinka monta naispuolista luurankoa Vanhasen komeroissa vielä koliseekaan?
Huhutaan, että KEPU vaihtaa ehdokkaakseen Seppo Kiäriäisen tai Mauri "peruukki" Pekkarisen. Kukapa tietää.
Selvää on, että Matti Vanhasen presidenttitie on noussut lopullisesti pystyyn. Vanhasessa roikkuminen vain jouduttaa KEPU:n kannatuksen laskua.
Vanhanen heittää pyyhkeen kehään!
6
241
Vastaukset
- PIHALLAkirsi
Jari Tervo paljastit taas itsesi "läskipää". Ota vielä lisää, että olet enemmän humalassa, ettet saisi kirjoitettua. ETTÄ KÖRMÄHTÄISIT!
- ensin
Taidat olla paniikissa. Vanhanen on siitä järki mies, että ymmärttä ettei presidentille, kuten ei presidenttiehdokaallekaan, sovi riekkuminen rullaluistimilla tai ay-liikkeen toimihenkilöiden käyttäminen vaalikampanjointiin moneksi kuukaudeksi.
HIENOA! SATAVARMA ÄÄNI TULEE! - näin on näreet
Juu, Matti on alamaissa - akkakin "karkas" kotoa.
- Harski
Pääministeri Vanhanen on julkisesti ilmoittanuta kannattavansa Fortumin optioita vaikka ne voisi kohtuullistaa. Vanhanen on öljyteollisuuden marionetti ja joutaisi heti POIS !
- Muisti on pitkä
Oppositiossa Matti Vanhanen kiljui kurkku suorana, että hallituksen on alennettava bensaveroa, koska bensan hinta oli silloin muka liian korkea.
Nyt bensan hinta on 50 senttiä korkeampi ja mitä tekee tämä KEPU:n ajatusten Tonava: Nyt veroa ei kuulemma enää tarvitsekaan laskea.
KEPU PETTÄÄ AINA!
- näin on
NO Vanhanen voi heittää hyvin jos sinä Känä olet ottelemassa, tietäen että häviät varmaan ja kun yksipuolisia ajatuksia katsoo, heittäisi moni muukin. Pelastaen sinut kehäraakilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979