Paskanjauhajat

Nykyajan kultalusikka suussa syntyneillä mamman pojilla ei näytä olevan mitään tekemistä jota kutsutaan työksi. Kaiket illat ja yöt istutaan netissä ja jauhetaan paskaa.Fiksut nuoret miehet tekevät rahaa ja ottavat vastuuta tulevaisuudesta vaikkapa rakentamalla Movea, joka on kovin tällä hetkellä Suomessa toimiva bisnes. Saattepa jauhajat nähdä, että muutaman vuoden kuluttua nämä iloset nuorukaiset viettävät paljon aikaa lämpimissä maissa ja toteuttavat unelmiaan ja rahat riittää. Taas nämä jauhajat istuvat edelleen nettinsä ja jonkun uuden jutun kimpussa , saamatta mitään järkevää aikaan.Mutta onneksi on vapaus valita.
71102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...iloset nuorukaiset viettävät paljon aikaa lämpimissä maissa ja toteuttavat unelmiaan ja rahat riittää....

Sielläpä sitten pojat iloittelevat ihan keskenään.
Kunhan nyt ensin selviävät kaikesta muusta.

Äänestä

vastuuta tulevaisuudesta??
joka on kovin tällä hetkellä suomessa toimiva bisnez?? =HAHhhhhhhhhhwalök t
perseestä lentää chiliä!

Äänestä

"Fiksut nuoret miehet tekevät rahaa ja ottavat vastuuta tulevaisuudesta vaikkapa rakentamalla Movea, joka on kovin tällä hetkellä Suomessa toimiva bisnes."

Voi juma...Bruahaaaahaaahaaa,bruhaahaahaahaahaaa!

Ei voi olla totta..Bruahahaaaaaa, bruahaahaahaaa!

KUKAAN ei voi kirjoittaa tuollaista potaskaa kuin pelleilymielessä.

Äänestä

Täytyy myöntää että kyllä on Vesa ja kaverit saaneet iskostettua sinun kaaliin Moven niin syvälle että et näe mitää muuta kuin Moven ja senkin siltä kolikon väärältä puolelta.

...sama kuin myytäis ladan tekniikka mersun korilla.

Äänestä
  • Tuo nyt jo melkoista Ladan mollaamista. Edes Lada ei ansaitse NOIN ronskia vertausta.

    Äänestä

  • Noh NohNoh Noh!!! kirjoitti:

    Tuo nyt jo melkoista Ladan mollaamista. Edes Lada ei ansaitse NOIN ronskia vertausta.

    että Mersu ei ole auto.

    Äänestä

"Nykyajan kultalusikka suussa syntyneillä mamman pojilla ei näytä olevan mitään tekemistä jota kutsutaan työksi."

Verkostokusettajien itsekehu menee samaan suuntaan kuin se kuuluisa lehmän häntä, kuten ylöpuolelta näkee. :D

"Fiksut nuoret miehet tekevät rahaa ja ottavat vastuuta tulevaisuudesta vaikkapa "

...pysymällä kaukana Movesta ja muista verkostokusettajista.

"muutaman vuoden kuluttua nämä iloset nuorukaiset viettävät paljon aikaa lämpimissä maissa"

Kun ajattelee, että esim Afrikan useissa maissa hintataso on turistirysien ulkopuolella murto-osa Suomen vastaavasta, niin sinne minäkin luultavasti muuttaisin jos olisin niin tyhmä että poimisin kepin paskaisen pään käteeni.


"toteuttavat unelmiaan ja rahat riittää."

Tulikin jo vastattua tuohon yllä, mutta mielenkiintoisin kysymys kuitenkin on: "Kenen rahat?"


"onneksi on vapaus valita."

Olenpahan tuosta samaa mieltä verkostoijan kanssa. Kukaan ei pakota ryhtymään Moven tapaisiin pyramidihuijauksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järki käteen kirjoitti:

Nykyajan kultalusikka suussa syntyneillä mamman pojilla ei näytä olevan mitään tekemistä jota kutsutaan työksi. Kaiket illat ja yöt istutaan netissä ja jauhetaan paskaa.Fiksut nuoret miehet tekevät rahaa ja ottavat vastuuta tulevaisuudesta vaikkapa rakentamalla Movea, joka on kovin tällä hetkellä Suomessa toimiva bisnes. Saattepa jauhajat nähdä, että muutaman vuoden kuluttua nämä iloset nuorukaiset viettävät paljon aikaa lämpimissä maissa ja toteuttavat unelmiaan ja rahat riittää. Taas nämä jauhajat istuvat edelleen nettinsä ja jonkun uuden jutun kimpussa , saamatta mitään järkevää aikaan.Mutta onneksi on vapaus valita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu