.
Ja sinulle, joka koet olevasi maahan lyöty ja elämäsi tuntuu turhalta ja olet vaeltanut vailla päämäärää ja toivoa elämässäsi. Kuule, minulla on sinulle hyviä uutisia:
"Nouse ylös ja vahvistu siinä armossa, jota sulle nyt tarjotaan Yeshua Messiaassa !"
"Näin sanoo sinun Lunastajasi: Vaikka sinä olet suuri ja paljon rikkonut syntinen, niin minä annan sinulle elävän toivon. Minä vahvistan sinua ja opetan sinulle rauhaisan tien vaeltaa, jota sinun tulee vaeltaa tämä lyhyt elämäsi aika täällä kärsimysten ahjoissa. Se tie on pyhitys ja nöyrä tyytyminen minun tahtooni. Se tie on sinua varten. Sinun ei tarvitse kulkea sitä tietä yksin, vaan Minä Olen sinun kanssasi ja opastan sinua askel askeleelta. Kun vaellamme tätä tietä yhdessä, niin sillä tiellä on varjelus, virvoitus ja se johtaa sinut iankaikkiseen elämään. Minä todella tunnen sinut läpikotaisin ja rakastan sinua iankaikkisella rakkaudella."
"Tiedän, että olet vain heikko ihminen ja teet joka päivä syntiä ajatuksin sanoin ja kätten töin ja juuri siksi kehoitan sinua Isämeidänrukouksessa anomaan päivittäin syntejäsi anteeksi Isältäsi taivaassa. Kun tätä nöyrästi anot, niin sinun Isäsi taivaassa kuulee sinua ja antaa kaikki sinun syntisi anteeksi, eikä niitä enää muistele. Hän siirtää ne kaikki pois sinusta niin kauas kuin itä on lännestä ja upottaa ne valtameren syvyyksiin, josta niitä ei ikinä enää löydetä."
Ole siunattu Yeshuassa !
.
Sinulle, jonka on vaikea uskoa...
1
237
Vastaukset
- ....
....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1403434Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri2092381IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl672375Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al862197- 1531628
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1151420Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden101208Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241066- 1171014
- 100976
