amerikkalais astronauttien kuljetuksiin edestakaisin ISS:lle. Amerikkalaisilla ei ole tekniikkaa käytössä, jolla voisivat itse kuljettautua asemalle. On varmaankin kohtuullista pyytää jonkinlaista maksua peukalokyytiläisiltä?
http://mosnews.com/news/2005/10/01/nofreeflights.shtml
http://mosnews.com/news/2005/10/01/nofreeflights.shtml
Vastaukset 8
Vanhimmat
pietarin jätevesipumppaamohin ...... niinpä
venäjän avaruushallinto tuon alan teknologiasta.
Nimmimerkin "esim.esim".henkisen tason juhlapäivä!
sekin, kuten sulle kaikki...
amerikkalaisilta pöllitystä avaruusteknologiasta. Kais tiedät, että venäläiset itse ei ole kehittäneet mitään, edes Vodkaa!!!
Sputnik oli jenkkilästä ja Juri oli jenkki, se joka ekaks lensi. Eiks totta isi?
avaruustekniikka venäläisten kehittämää! Piraattitoimintaa kaikessa koko Venäjän touhu. Rakettitietämys on Saksasta, niinkuin jenkeilläkin. Venäjän avaruusprojekti on Saksasta ja loput jenkeiltä kopioitua.
Taitaa olla aika tiukoilla tuo rahapuoli Nasan puolella, nyt kun sukkulatkin tuppaa hajoilemaan. Hyvä on olla siipiveikkona, kirjaimellisesti...=)))