Apollonkadun puoluetoimistossa valot ovat palaneet eilen jälleen pitkään. Matti Vanhanen kutsui kokoon hätäkokouksen kun presidentinvaalikampanjasta on katoamassa viimeinenkin uskottavuus.
KEPU-vaikuttajat yksi toisensa perään ovat siirtyneet kilpailevien puolueiden riviin. Tämähän on luonnollista, sillä kukapa haluaisi olla tulevien vaalien jättiluuserin leirissä.
KEPU:ssa mietitään jo vahvasti ehdokkaan vaihtamista. Mauri Pekkarinen on tiettävästi esittänyt jo muutamia nimiä.
Hyvältä siis näyttää.
Vanhanen kutsui hätäkokouksen!
8
429
Vastaukset
- pressaksi
HYVÄ EIKKA ! Huumoria politiikkaan! Kansalla olisi taas tosihauskaa
- Silakkatorilainen
Ensim Matilat lähti vaimo, sitten Kaarina, nyt Takkula. Kannatuskin näyttää lehmän hännältä. Ei ihme, jos Apollon kadulla painetaan jo kriisinappulaa.
- hehhe hheh
Tiettävästi Keskusta taitaa olla ainoa puolue, joka ei vielä virallisesti ole edes nimittänyt pressaehdokastaan, saati aloittanut kampanjaansa.
Niinistö on riekkunut jo pari kuukautta ties minka aiheen vängällä otsikoissa.
Halonen on urakoinut suurinpiirtein saman ajan ties missä kissanristiäisissä sanan varsinaisessa merkityksessä, että saisi palsta tilaa... jne...pressapeliä ajatellen.
Matti on malttanut olla hiljaa... ja odotella ja antaa nämä kaksi päästä parhaimmat mehunsa ulos....
Ja joku täällä puhuu jo hätäkokouksesta ...heh heh... - Jerry Falwell
presidentinvaalikampanjasta on voinut mennä uskottavuus kun ei se ole vielä alkanutkaan.
- yrfg
otsikossa kaikki
- jotkut luulevat
Jotkut luulevat enemmän kuin tietävät.
- ynghfve
yrfg kirjoitti:
otsikossa kaikki
Mitä sinä aina viittaa otsikkoon kun siin on pelkkää ilmaa?
- Uusi ennätys
No tässä tapauksessa on tapahtunut historiallinen juttu: Kepun tuleva ehdokas on kadottanut uskottavuutensa jo ennen virallista nimitystä puolueen ehdokkaaksi. Tämä on Kepun uusi ennätys. Esim. kännykkäisältä vastaava vei sentään muutaman kuukauden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse584411Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1043301Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.171869Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801108- 81793
- 44781
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.103780Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä22754