Puolueeseen tullut paljon uusia jäseniä

ja he ovat pettyneitä vanhoihin puolueihin.
4371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä enemmän haukutaan, sitä enemmän tulee jäseniä. Hyvä, että puhutaan. Me jäsenet päätämme Peruspuolueessa, ei täällä vikisevät hemmot.Kokkolassa päätimme ehsokkaat ja hallituksen.Ääneni kuului.

Äänestä

ihanko totta...;) äläs kuule unta näe.

Soini tulee saamaan korkeintaan 1,2% äänistä, joten ääni Soinille on kuin pieru Saharassa.

Äänestä
  • Kun vaalilammas yhtyy poliittiseen huoripukkiin, tuloksena on vaarallinen mutantti: junttikepulainen örvelö. :D

    Äänestä

  • vilo-Sohvi kirjoitti:

    Kun vaalilammas yhtyy poliittiseen huoripukkiin, tuloksena on vaarallinen mutantti: junttikepulainen örvelö. :D

    Viimeisimmän gallupin mukaan kepun kannatus on noussut. Huoraaminen johtopaikoilla siis kannattaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


monesta eri puolueesta kirjoitti:

ja he ovat pettyneitä vanhoihin puolueihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu