KEPU PETTÄÄ AINA on tuttu slogan jo vuosien takaa. Slogan on yhä ja edelleen ajankohtainen. KEPUssa tunnetusti totuuden puhujalla ei ole tulevaisuutta. Tämän on moni rehellinen kokenut tullessaan savustetuksi ulos KEPUsta.
KEPUssa pärjää vilpillisyydellä ja valehtelulla. Puolueen edellinen puheenjohtaja Jäätteenmäki vei tämän äärimmäisyyksiin ja joutuipa jopa leivättömän pöydän ääreen vastaamaan rikoksistaan.
Matti Vanhanen on jäänyt jo kiinni useasta valheesta.
Hannu Takkula ei tällaista moraalittomuutta suvaitse. Hänellä ei ollut muuta vaihtoehtoa kuin siirtyä Bjarne Kalliksen kampanjaan mukaan. Moni muu seuraa esimerkkiä ja siirtyy KEPUsta kilpailevien presidenttiehdokkaiden tiimiin.
Rehellisyys ei kannata KEPUssa
3
233
Vastaukset
- irti...
demariuskonnon propakandatyylistä!
http://www.histdoc.net/historia/pravda1.html - Kestääkö kunto
Vaaleihin on vielä 105 päivää.
Ne merkitsevät tälle kirjurille yli tuhatta kaunaista ja valheellista viestiä.
"Rehellisyyttä ja moraalia" voidaan lähestyä monella tavalla.- Otsikossa hymiö
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2995512- 725072
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484176- 513850
- 433504
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv733016- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088