Olen kuullut, että lentoverolla elämöivä Satu Hassi nettoaa jokaisesta Brysselin-lennosta noin 1000 euroa puhtaana käteen.
Siis tästä tonnista on jo vähennetty pois 10% populistinen ääntenkalastelu -lentovero!
Härskimpi kuin Hartikainen tuo Hassi! Vain Soininvaara-kyykyttäjä on röyhkeämpi!
Siis tästä tonnista on jo vähennetty pois 10% populistinen ääntenkalastelu -lentovero!
Härskimpi kuin Hartikainen tuo Hassi! Vain Soininvaara-kyykyttäjä on röyhkeämpi!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Business lipun hinta laskettuna kuten hekin laskee, eli 1-suunta = 1060€
Tarjous hinnat jatkuvasti päällä, 213€ edestakainen, jopa oli halvimmillaan jo alle 200€
Helppo lasku: 2x1060=2120-213=1907€
Siis verovapaana, puhtaana käteen(tilille)1907€ alle 6 tunnin istumisesta lentokoneessa
Tämä toivoi jopa vaati, bensan hintaa ylös, tämä samainen
http://www.kerrolisaa.com/kuvat/sepe.jpg
Ihan vain tiedoksi, ne muut eurokansanedustajat tienaavat samanlaiset rahat lentelemisestä. Siis muutkin kuin vihreät. Ymmärsitkö?
En tiedä ollaanko tietämättömiä vaiko vain tyhmiä kun tätäkin asiaa on jauhettu vaikka kuinka kauan ja joku neropatti juulee aina hoksanneensa jotakin uutisarvoista.
Miksi sitten salailla, jos kerta on julkista tietoa, koira silloin haudattuna??mikä koira?
Oliskohan se koira, "mä en vaan muut"
Mitä se nyt salailee? Onko linkkiä,dokumentteja, papereita, DNA-jälkiä, hylsyjä tai luoteja?
Vai vain ihka omia luuloja ja harhoja suhisevassa päässänsä - vai onko puoluetoimisto X ohjeistanut jonkun toistaitoisen reppanan roskapostikuriikseen?
Jumalaapelkäävä mies, Takkula, ei harrasta vilpillistä toimintaa. Siihen hän on liian uskovainen, joskus jopa rehellinenkin. Mitä nyt Kepua kiusaa leikillään joskus, koska tietää ettei presidenttiä tule muista kuin Halosesta!
Oletko noin ulkona asioista, et edes nähnyt kun hassilta kysyttiin palkkaansa, ei ollut muistavinaan.. Tämähän helppo korjata kun muistaakin ja sitten oikein muistaa
Turha odottaa häneltä oikeaa vastausta, muut vain hänenkin mielestään tekevät väärin laskuttaessaan perusteetonta hintaa lentelystä
"Lääkkeeksi ennakkoluuloihin Meriläinen ja Hassi ehdottavat vaikuttamista
opettajakoulutukseen, järjestämällä kouluissa järjestelmällisempää..."
Onnea ja menestystä valitsemallanne uralla tosivihreä, joko uskon tasolla?
menee polkupyörällä, vaikka brysseliin
Siinä kaikki!