Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Aikuista paria

Löytyykö 50-60 v. ihan tavallista paria toiselle parille seuraksi kaiken kivan myös seksin merkeissä. Matkustaminen mahdollista.
61344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Heippa !

Kertokaa oletteko Etelä-Suomesta...vai kauempaa. Siistit hiukan yli 50 v:t odottelee vastausta !

Äänestä
  • olemme kotoisin. Entä te?

    Äänestä

Meitä on näköjään useita noin 50 vuotiaita pareja, joita seksi edeleen kiinnostaa ja joilla on haluja laajentaa kokemuksiamme. Meidän pitäisi tavata... ja toteuttaa fantasiamme.

Äänestä
  • Olet aivan oikeassa. Itse asiassa tuntuu, että nyt, kun lapset ovat maailmalla ja on enemmän aikaa itselle ja kumppanille, seksistä on tullut entistäkin tärkeämpää. Mielikuvitus lentää - eikä se ole ainoa mikä lentää. Ainakin me olemme monin tavoin vapautuneempia kuin aikaisemmmin. Mutta asiaan: olisi tosi mukava voida pitää yhteyttä ja vertailla kokemuksia. Ei tämä ole vain nuorten maailma. Vaihdammeko sähköpostiosoitteita vai mitä ehdotat?

    Äänestä

  • Taivas rajana kirjoitti:

    Olet aivan oikeassa. Itse asiassa tuntuu, että nyt, kun lapset ovat maailmalla ja on enemmän aikaa itselle ja kumppanille, seksistä on tullut entistäkin tärkeämpää. Mielikuvitus lentää - eikä se ole ainoa mikä lentää. Ainakin me olemme monin tavoin vapautuneempia kuin aikaisemmmin. Mutta asiaan: olisi tosi mukava voida pitää yhteyttä ja vertailla kokemuksia. Ei tämä ole vain nuorten maailma. Vaihdammeko sähköpostiosoitteita vai mitä ehdotat?

    Terve ! Vaihdetaan vain sähköpostiosoitteita. Kuinkahan sen tekisi niin, että se ei leviäisi kaikille ?

    Äänestä

  • Yhteensä 100v kirjoitti:

    Terve ! Vaihdetaan vain sähköpostiosoitteita. Kuinkahan sen tekisi niin, että se ei leviäisi kaikille ?

    Sorry, että vastaukseni viipyi luvattoman kauan.
    Nyt taas toimii.
    Loin varta vasten alla olevan sähköpostisoitteen.
    Mailaa siihen niin, että näen oman osoitteesi,niin voimme jatkaa.

    [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yläpää ratkaisee ei ala. kirjoitti:

Löytyykö 50-60 v. ihan tavallista paria toiselle parille seuraksi kaiken kivan myös seksin merkeissä. Matkustaminen mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu