Matti Vanhanen on menettänyt uskottavuutensa jo ennen kuin hänet on virallisesti nimitetty presidenttiehdokkaaksi.
Sattumapääministerin ovat hylänneet niin oman kuin muiden puolueiden kannattajat. Kovasti alkaa olla yksinäinen olo Nurmijärven mannertenvälisellä nahjuksella.
Viime viikonloppuna kova niitti oli kun Vanhasen tukijoiden ydinjoukkoon aiemmin kuulunut Hannu Takkula ilmoitti siirtyvänsä Bjarne Kalliksen kampanjatiimiin. Takkulan perustelutkin olivat Vanhaselle tukalaa luettavaa: KEPU on puolueena kadottanut arvonsa.
Agraaripuolueen joutsenlaulu voimistuu presidentinvaalien lähestyessä.
Vanhaseen ei luota sokea Reettakaan
11
532
Vastaukset 11
- neutraalitarkkailija
Taktiikkanne esiintyä tällä palstalla on hauska varsinkin nimimerkki Känän osalta.
Suupielet nousevat aina hymyyn Känän kommentteja lukiessa (huomioon ottaen nimimerkin aiempien käyttäjien historia).
Suuri osa satunnaisista lukijoista eivät yhdistä kirjoittajaa ja piruilun todellista luonnetta.- satunnainen lukija
???
- musta joutsen
Pressanvaaleihin on viellä reilut sata päivää.
Se tietää kovia aikoja innokkaimmille kirjoittajille.
Satoja, ja taas satoja halventavia viestejä on vielä väännettävä.
Mutta kuntoa ja kokemustahan riittää; solvauskestävyydestä ei ole vajetta.
Sen pahuksen "agraaripuolueen joutsenlauluakin" on tällä palstalla moniäänisesti veisattu jo seitsemän ( 7 ) vuoden ajan.
Kaikki turhaan, täysin turhaan.
No kuitenenkin, kyllähän maailmaan mölyä mahtuu.- melkein kuin talvisota
Mahtaakohan City-Kepun turnauskestävyys kantaa loppuun saakka?
- On se niin laiffii
Vanhasen kaima Matti N. oli 103 tuntia vapaana, ennenkuin pronssinen lamppu osui Merviin otsaan.. Osuukohan uloste tuulettimeen ennen vaaleja.
- much sooner
On se niin laiffii kirjoitti:
Vanhasen kaima Matti N. oli 103 tuntia vapaana, ennenkuin pronssinen lamppu osui Merviin otsaan.. Osuukohan uloste tuulettimeen ennen vaaleja.
Otsikossa kaikki
- Matin terveiset
- haettava
Oiva näyttää käyneen Jumalan kuvaa katsomassa ja hakemassa vahvistusta uskoonsa
- Känä itsekkään
Eiköhän se ole ennemminkin niin, että Takkulaan eivät luota enää ne vähätkään jotka ovat joskus luottaneet. Vanhasen kannatus ei horju millään tavoin Takkulan tempauksen takia.
Ja Keskusta on enemmän kuin koskaan arvojensa mukaisella pohjalla.- Kekkosen diktatuuri
Känähän oli Kekkosen nimimerkki.
Salojen paljastuttua usko ja luottamus edesmenneeseen Kekkoseen on kieltämättä kärsinyt.
- Wank you very many
Vanhasen ja muidenkin Kepun puupää-ääliöiden kommentit ovat kyllä sellaisia että huhhuh!
Puhumattakaan eräästä ministeristä joka todennäköisesti otti Vanahaselta suihin päästäkseen ministeriksi!
Kun minä en ainakaan ymmärrä mitää muuta järjellistä syytä miten voisi muuten olla ministerinä.
Tosin järkiperuste ei kyllä tule kyseeseen kovin monen muunkaan ministerin kyseessäollessa..
Joukossa tyhmyys tiivistyy ja tyhmimmät pääsevät johtoon?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241546Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681367- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731092Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629