Tota tai mikä teitä stadilaiset oikeen vaivaa. Ei jumalauta. Tehän olette täysin tossun-alla muutamien somaliääliöiden kanssa.
Ettekö te nyt s*atana saa niitä kuriin, pitääkö täältä Keravalta tulla kundien kanssa taas kerran hoitamaan stadin kadut kondikseen.
Ettekö te nyt s*atana saa niitä kuriin, pitääkö täältä Keravalta tulla kundien kanssa taas kerran hoitamaan stadin kadut kondikseen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eipä ole koskaan suuret sanat suuta halkaisseet...
Joo ei ne sanat suuta halkaise ei. Mutta stadilaisten suut halkaisee näköjään somalin nyrkki.
Täällä Kehä III:n takana asiat hoidetaan käytännössä, sensijasta että lässytetään netissä.
Joo löytyy täältä somalia vietkongii turkkilaisia karvaperseitä jne. mutta säännöt on niille ladeltu.
niiden nappiverkkarien paukutteluun ja opelin romun puunaamiseen, senhän te siellä osaatte.
viddu ku peloddaa
Muistissa on vielä 90-luvun lopun joukkotappelut Saviolla ja Lapilassa, taisi vastassa olla ainakin aasialaisia myös naapurikunnista. Muutama paikallinen loukkaantui pahemminkin mutta se ei estänyt vieraiden kuriinpistämistä. Niin ne hommat hoituu, toisin kuin pääkaupungissa