Pitäis varmaan muuttaa Visbyyn..

Siellä voittaa lotossa ja saa vishy vettä nimestä päätellen...
3200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Visbyssä saa vispipuuroa ja Vichyssä vissyä. Berliinissä tietty makkaraa ja Helsingissä turpaansa.

Suomalainen voittaa aina.

Äänestä

Muuta mielummin Vichyyn Ranskaan, voisi tuo vissyveden hankinta onnistua paremmin - muista koukata Koskenkorvan kautta.
http://www.ville-vichy.fr/

Äänestä
  • vettä siis...tuli vain mieleen kun moni käyttää kaikista hiilihappovesistä/mineraalivesistä nimitystä vishyvesi...Että eipä siinä muuta ihmeellisempää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veden maku suussa kirjoitti:

Siellä voittaa lotossa ja saa vishy vettä nimestä päätellen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu