Vapaan Suomen Liitto?

Mikä tämä Vapaan Suomen Liitto on? Sain juuri internetin käyttöön ja kuulen ensimmäistä kertaa koko puolueesta.
11532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

www.vapaansuomenliitto.fi

Äänestä

Tällä palstalla on kysytty puolueen yhteystyökuvioihin liittyvistä asioista useasti. Vaikka palstalla käy säänönöllisesti VSL-aktiiveja, niin kukaan heistä ei suostu vastaamaan, vaikka tietävätkin asian.
Asia taitaa olla kiusallinen. VSL:n uskottavuus % alkaa olla aika lähellä sen kannatuslukemaa...

Tavoitteena on ollut ilmeisesti vain poliittisen vallan tavoittelu tietyllä asialla oman edun saamiseksi. Kun tämä ei ole onnistunut niin sitten sulkeudutaan kuin Pohjois-Koreassa!

Äänestä
  • 1. EU-jäsenyys
    2. Venäjän osaksi
    3. muuttuminen Pohjois-Koreaksi.

    Siinä Suomen vaihtoehdot. Eikö noin suurten valintojen edessä ole aivan sama, mitkä puolueet tekevät vaaliliittoja VASTUSTAAKSEEN EU:TA (ja puolustaakseen Suomen totaalista muuttumista Pohjois-Koreaksi aina riisipeltoja ja silmän asentoa myöten)?

    Pelättyjä Muutosvoimia yhdistävä tekijä oli EU-kielteisyys. Vai olikohan se sittenkin Kommarien Ilkeä Salaliitto...?

    Äänestä

Ei se ole edes puolue, vaan EU:n vastustajaänkyöriden puolue.

Äänestä
  • Tekeekö EU:n vastustajien ("änkyöridä") läsnäolo VSL:stä ei-puolueen?

    Äänestä

  • Baikal12 kirjoitti:

    Tekeekö EU:n vastustajien ("änkyöridä") läsnäolo VSL:stä ei-puolueen?

    Puolueen yhteistyökyvyttömyys, näköalattomuus ja kaikenlainen vastaanhankaaminen sekä Vapaan Suomen satujutut tekevät änkyräpuolueen.

    Valintansa kelläkin, "Tami" Tammisen sanoin: asenne on se joka ratkaisee...

    Äänestä

  • Tepolta kirjoitti:

    Puolueen yhteistyökyvyttömyys, näköalattomuus ja kaikenlainen vastaanhankaaminen sekä Vapaan Suomen satujutut tekevät änkyräpuolueen.

    Valintansa kelläkin, "Tami" Tammisen sanoin: asenne on se joka ratkaisee...

    Kyllä saa olla nöyrä.

    PS: "näköalattomuus" ja "kaikenlainen vastaanhankaaminen" ovat yleisesti käytettyjä taikasanoja, jota ei tarvitse tarkentaa.

    Äänestä

Panettelijat ja pelokkaat vastustajat rienaavat fasisteiksi ja kommunisteiksi oman EU-alaisuutensa noludessa-siltä ainakin vaikuttaa!


VSL:N tavoitteena on puhdas puolueettomuus, vahva itsenäisyys ja hyvinvointi! Myös äärioikeisto ja rasistit ovat koettaneet tuntumaa.
Mutta kristilliskeskustalaisella puolueella lienee ovet avoinna muukalaisellekin, joka haluaa rakentaa vapautensa ja hyvinvointinsa suomalaisena. EU-kansalaisuus sen sijaan vie kaiken pitkin maailman mantuja!

Äänestä
  • puhdas puolueettomuus = sotilaallinen tyhjiö

    vahva itsenäisyys = ihan kuin pohjois-Korealla

    hyvinvointi = niinpä, eikös me kaikki tavoitella sitä?

    Äänestä

  • Tepolta kirjoitti:

    puhdas puolueettomuus = sotilaallinen tyhjiö

    vahva itsenäisyys = ihan kuin pohjois-Korealla

    hyvinvointi = niinpä, eikös me kaikki tavoitella sitä?

    "Pohjois-Korean tie on meidänkin tiemme", kuten Juurus aikoinaan sanoi. Vahva itsenäisyys - ikään kuin Sveitsillä.

    Äänestä

  • Baikal12 kirjoitti:

    "Pohjois-Korean tie on meidänkin tiemme", kuten Juurus aikoinaan sanoi. Vahva itsenäisyys - ikään kuin Sveitsillä.

    ..Ranskalla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pentti.A kirjoitti:

Mikä tämä Vapaan Suomen Liitto on? Sain juuri internetin käyttöön ja kuulen ensimmäistä kertaa koko puolueesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu