Nielikäinen on ollut koko ikänsä reppana suunpieksäjä ja on sitä edelleen. Tappeli joukkueensa kiekkotreeneissäkin OMAN joukkueen jätkää vastaan.
Naurattaa oikein lukea juttuja jossa "tutut" kertovat kuinka nallekarhu Pasi on siviilissä. Jokainen häntä tunteva... Jennikin.. tietää että miehes kärsii "kilahduskohtauksista" jolloin saattaa lyödä vaik parasta kaveriaan.
Tähän juttuun odotan noin viittä Pasin eri nimimerkeillä kirjoittamaa puolustusväitettä.. on invalan cowboytä ynnä muuta jotka kuuluvat "Pasin lähipiiriin" ja "tietävät" asian olevan toisin.
Älä vaivaudu the pasi.. treenaa vaik ennemmin ja muista horput ennen lihastreenejä.
Naurattaa oikein lukea juttuja jossa "tutut" kertovat kuinka nallekarhu Pasi on siviilissä. Jokainen häntä tunteva... Jennikin.. tietää että miehes kärsii "kilahduskohtauksista" jolloin saattaa lyödä vaik parasta kaveriaan.
Tähän juttuun odotan noin viittä Pasin eri nimimerkeillä kirjoittamaa puolustusväitettä.. on invalan cowboytä ynnä muuta jotka kuuluvat "Pasin lähipiiriin" ja "tietävät" asian olevan toisin.
Älä vaivaudu the pasi.. treenaa vaik ennemmin ja muista horput ennen lihastreenejä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vedä käteen YJK:n mies.
taas joutavia kirjoittelee, ilmeisesti. Pasi on hyvä ja Pasi pelaa Ässissä. Kunnioitusta sieltä jostain Kalajokilaaksosta Pasille!
Ässät,porilaisten ylpeys,jihhaa.
Ässät on aina ollut ja ilmeisesti tulee aina olemaan resukiekkoa PELAILEVA joukko.Pasi pelailee ässissä juuri sen vuoksi.Mikä helvetin tarve aikuisella äijällä on joka pelissä tärkeillä nyrkkiensä kanssa ja "niistää" jotakin?.Tollaset jätkät pitäis pistää mämminkeittokursseille.Vai porilaisille kelpaavat kaikenmaailman "pasit".Pitäkää hyvänänne,mutta älkää pullistelko sillä ainaisella tyhmyydellänne!
Joka pelissä vai? Oiskohan pikkusen liioittelua, kuten useimmiten 12-kesäisillä on tapana..
Pasi on tehnyt tärkeitä maaleja ja tärkeää työtä joukkueelle, ei niinkään omille mielihaluilleen.
Kunnia Pasille siitä että taistelee joka pelissä sata lasissa.
Mite niin tärkeitä?
Tyypillistä porilaista tyhmyyttä.
Kausi on juuri alannut ja sinä se puhut tärkeistä maaleista.Ne tärkeät maalit tehdään mitali peleissä.
Haist.. vee! Aika pässi oot ku yrität mustamaalata. Kateellinen paskahousu! Pasi, Ässät ja Nivala rules! Ja tietty Kuningas-KÄRPÄT!!!!
Nooh... Pohojammaanpojjaan kirjoitushan pitää täysin kutinsa. Nimimerkillä asiasta myös jotain tietävä :))
Nielikäinen on täysi pelle ja floppi.piste.
Nielikäiselle
Kirjoittanut: Pohojammaan poeka 11.10.2005 klo 23.06
"Nielikäinen on ollut koko ikänsä reppana suunpieksäjä ja on sitä edelleen. Tappeli joukkueensa kiekkotreeneissäkin OMAN joukkueen jätkää vastaan."
-Reppana suunpieksijä? Kyllä mies on vastannut huutoonsa joka kerta, eikä lähtenyt häntä kainalossa luikkimaan karkuun. Tuo tappelu ei varmaan kenellekään Pasia seuranneelle ole uutinen, joten et taida olla ihan asiasta mitään tietävä, kun tuota tänne heittelet tässä vaiheessa vielä.
"Naurattaa oikein lukea juttuja jossa "tutut" kertovat kuinka nallekarhu Pasi on siviilissä. Jokainen häntä tunteva... Jennikin.. tietää että miehes kärsii "kilahduskohtauksista" jolloin saattaa lyödä vaik parasta kaveriaan."'
-Helppohan tuollaisia on kirjoittaa, mutta tuskin sä oot se joka vastaa huutoonsa. Kaikista mauttominta on sekoittaa Jenni kyseiseen aiheeseen, koska jos haluat Pasia haukkua niin suosittelisin pysymään vain ja ainoastaan kyseisessä pelaajassa, enkä hänen vaimossaan.
"Tähän juttuun odotan noin viittä Pasin eri nimimerkeillä kirjoittamaa puolustusväitettä.. on invalan cowboytä ynnä muuta jotka kuuluvat "Pasin lähipiiriin" ja "tietävät" asian olevan toisin."
-Meidän on helppo nimimerkeillä kirjoitella, mutta suosittelisin pitämään asiat sellaisina, mitkä pystyisit Pasin sanoja lainatakseni, Facetoface sanomaan.
"Älä vaivaudu the pasi.. treenaa vaik ennemmin ja muista horput ennen lihastreenejä."
-Säälittävä kommentti, olisikos Raumalainen asialla, kun ei tollasia paljon muualta sikiä.
Onnea vaan jatkoon sullekin ja toivon että jotai ajatusta saisit yläpäähän ennen seuraavaa kirjoitusta.
Miten aikas riittää tääl itsesi puolustelemiseen.. Kohtuullisen noloo tollane isolta mieheltä.
Maailman kovin jätkä!!Se on täysi pelle joka ei uskaltanut ikinä ottaa matsia Vopatin kanssa!! Se EI osaa tapella paskan vertaa,kunhan huitoo minkä ehtii ja toivoo osuvansa johonkin!PELLE koko jätkä!
Jos uskaltaa Heleniuksen kanssa matsata, niin ei ole kysymys pelkäämisestä.
Pasi vaan on myös pelaajana tärkeä, joten ei turhaan kannata suihkuun mennä kesken pelin.