siis miten se kieli suudelma tehään kun en ikinä suudellu,pussannu kylläki niin oisko joku joka vois kertoo miten se kielari tehdää tarkat ohjeet???
kaikki halukkaat voi antaa infoo....
kaikki halukkaat voi antaa infoo....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
eli mäki haluisin tietää...........
Ei siihen oo mitään ohjeita!! Jokainen tekee sen omalla tavalla! Samalla kun suutelet niin työntelet välillä kieltäs ulos, mut älä koskaan työnnä sitä toisen kurkkuun! ja koskettelet kielellä hänen kieltä ja pyörittelet...Välillä voit viedä kieles hänen huulille ja liuttaa sitä huulilla....... kyllä se siitä!! Se tulee jokaiselta luonnostaan! Hauskoja suutelu hetkiä!!! Hyvää kesän jatkoa teille molemmile!
...kun aloitatte tavallisella suudelmalla (huulet yhdessä, vähän voi imeä toisen ala- tai ylähuulta), työnnät varovasti kielen pään esille ja vähän kokeilet sille toisen huulia, ikeniä, hampaita. Jos toinen tulee mukaan, voitte 'leikkiä' toistenne kielten kanssa. Jos syvempää kaipaat, niin ime toisen kieltä sisälle kun hän sen työntää suuhusi (ei liian kovaa) ja sama toisinpäin. Onnea yrityksille, harjoitus tekee mestarin ;)
kitos neuvoista paljon ja hyvät kesät myös sinne =).....
Niin,
Tapoja on lähes yhtä monta kuin on suutelijoitakin (ja pareja). Joku tykkää tehdä sitä suu ammosen auki, joku taas suu pienemmällä. Joku kieli kovana, joku taas pehmeänä. Joku tykkää työntää kovaa ja syvälle, joku toinen taas tykkää "lipoa".
Kannattaa aloittaa varovasti ihan vaan huulilla. Sitten voi avata vähän suuta ja työntää kieltä hellästi hampaiden tasolle ja siitä eteenpäin. Tämä on helpompaa, jos huulet ovat hieman ristissä partnerin kanssa (siis X-asennossa...mitenhän tänkin vois selittää paremmin.) Käytä kielen yläpintaa (eli taita kielen päätä hieman alaspäin). Jos partneri tykkää, tästä voi edetä syvemmälle, mutta itse pidän enemmän hellästä koskettelusta kuin rajusta "tunkeutumisesta". Syvemmälle mennessä käyttöön tulee kielen kärki, joka on hieman ohuempi kuin yläpinta... Kannattaa varoa hampaiden kolahtelua yhteen, sillä se katkaisee pehmeän pusun.
Suutelua voi hyvin treenata omissa oloissaan omaan kämmenselkään. Laita huulet vaan kiinni ihoon ja nuole rohkeasti. Niin sitä oppii (eikä ollut ees tsoukki :)
Itse en neuvoja enää tarvitse, suudelma kuin suudelma onnistuu, ja pikku hiljaa on itsekin oppinut taitavammaksi:) eikä kukaan ole valittanut;)
Neuvosi olivat loistavia, toivotaan että kokematon sisaremme tai veljemme ottaa neuvoistasi vaarin ja lopulta pääsee sitten itse asiaankin... :)
TSEMIÄ!
Mä en oo koskaan tehny kielaria mut oon lukenu et voi kietoa kielen toisen kielen ympäri.
Niin,
Kyllä se kielen kietominen toisen kielen ympärille onnistuu...kunhan omistaa ihan v..un pitkän kielen. Tällainen kieli löytyy esim Gekkoliskoilta, jotka pyydystävät hyönteisiä kielellään!
Mutta voihan sitä aina treenata
työnnä kieli kumppanisi peräaukkoon ja lipsuttele sitä siellä
on muute totta joka sana..
se on aikas kivaa...itekkää en tienny kunnolla miten se tehää ku tein sen ekan kerran,se lähtee näin;ensi suut lähenee hitaasti kunnes ne on iha kiinni toisissaa,sitte annat vaa kielen pyöriä toisen suussa ja vaikka hierotte toisenne kieliä,eli periaate on et pyörittelet vaa sitä kieltä siellä suussa...anna palaa...