Kentsu, oletko yhtään selvillä siitä, montako juttua olet viime aikoina jättänyt kesken?
Tuli vain mieleeni, kun esiinnyt täällä siten, kuin olisit hyvinkin perustellut näkemyksesi Raamatulla. Näinhän ei todellakaan ole tapahtunut. Kun aika antaa periksi niin kaivan kaikki kesken jättämäsi ketjut ja aloitamme homman alusta.
Tuli vain mieleeni, kun esiinnyt täällä siten, kuin olisit hyvinkin perustellut näkemyksesi Raamatulla. Näinhän ei todellakaan ole tapahtunut. Kun aika antaa periksi niin kaivan kaikki kesken jättämäsi ketjut ja aloitamme homman alusta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vastaan kun kerkeen. Tosin yksityisyrittäjänän työkeikat ajaa edelle ja silloin saattaa jäädä joku ketju auki. Olet todella huomaavainen jos autat minua tältäosin. Toisinaan saattaa kutenkin jutut olla niin triviaaleja, että teen Vartiotornin mukaisesti ja jätän ne rauhaan perustelematta.
Joskus saatan aloittaa keskustelun jostain aiheesta toivoen, että siitä syntyisi älykästä ja viihdyttävää juttua ilman, että minun itse tarvitsisi avausta enempää osallistua. tärkeintä ei aina ole se, että saa oman äänensä kuuluville, eihän.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000099&posting=22000000011176544
Tähän täytyy paneutua kunnolla. En saa nykyäänkaikkia viestejä sähköpostiini. Sen jälkeen kun miserex poistui serihvin virasta on tämä sähköpostitoiminto tökkinyt. Välillä viestit tulee viiveellä, välillä ei lainkaan. En ollut tätä visaista kysymystä huomannut.
Rukoilen sen puolesta iltarukouksessa, että kykenen vastaamaan sinulle oikein. Tämä rukoilu on ennenkin auttanut lisäämään jonkin Raamatun kohdan ymmärtämistä.
Kymysys on paha!