Presidentti Pekka Siitoin

Rajavartija

Presidentinvaalit pian edessä. Missä aidosti 100% isänmaalliset ehdokkaat? Tai edes yksi ehdokas? Ei missään.

Mutta asia olisi voinut mennä toisin. Sille ei mitään voi, että valtakunnajohtaja Pekka Siitoin siirtyi ajasta iäisyyteen. Mutta aina voidaan spekuloida!

Pekka Siitoin olisi ollut presidentinvaalissa todellinen yllättäjä. Voi olla, että ehkä ei olisi tullut valituksi, mutta: olisi voinut tehdä mittaamattoman paljon hyvää isänmaamme ja kansamme eteen. Suomen puolesta!

Siitoin olisi tuonut vaaliväittelyihin kansan ja isänmaan ääntä. Muut ehdokkaat olisivat olleet ahtaalla kun Siitoin olisi puolustanut maataan ja jättänyt suurpuolueiden ihmiset selittelemään tyhminä. Tämä olisi innostanut entistä lisää isänmaan henkeä kansan keskuudessa. Ehkä 10-20% äänisaalis olisi voinut olla odotettavissa. Ja aatteemme voimistuessa seuraavissa vaaleissa jo paljon lisää! Isänmaallisuus heräisi ja todellinen koko kansan aate.

7

700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä on niin vanha ja typerä vitsi, että ei jaksa enää edes huvittaa surkeudellaan.

      Pepe Siitoin ei olisi päässyt ehdokkaaksi, sillä siihen vaaditaan melkoisen suuri joukko ehdokkuutta tukevien äänestäjien nimiä. Pepellä ei ollut tukijoita, joten se siitä. Ainoat Pepelle annetut äänet olisivat olleet hylättyjä ääniä.

      Sivuhuomautuksena vielä: Aku Ankka ja Mustanaamio olisivat saaneet siltikin enemmän ääniä kuin Pepe.

    • A-K

      Valtakunnanjohtaja oli aatteen mies. Hän ei takuulla vaihtaisi Valtakunnanjohtajuutta presidenttiyteen. Presidenttejä on jokaisella banaanivaltiolla ja motskarikerholla, Valtakunnanjohtajia taas oli tiettävästi vain yksi.

    • seuraajaansa

      takaamaan valtakunnan menestyksen sen jälkeen kun valtakunnankansleri poistuu yläkertaan?

      • Tommi Tommi

        Sehän mm. raiskannut 16 vuotiaan tytön. Rikollis taustaa takana ja vielä kaiken kukkuraksi alkoholisti. Ei tämmösellä klopilla ei ole mitään tekemistä minkään valtion äänestyksissä.


      • Janne P
        Tommi Tommi kirjoitti:

        Sehän mm. raiskannut 16 vuotiaan tytön. Rikollis taustaa takana ja vielä kaiken kukkuraksi alkoholisti. Ei tämmösellä klopilla ei ole mitään tekemistä minkään valtion äänestyksissä.

        sosiaali pummi. Nimet on kirjoissa ja kansissa joten ihan turha tulla lässyttämään tästä asiasta enempää.


      • Utelias

        Kuka on Pekka Siitoimen seuraaja?


    • Puhelu meni vastaajaan, jonka viestiä kuunneltuani minulla olikin hauskaa koko loppupäivä.
      Naurattaa vieläkin pelkästään miehen nimen kuuleminen.

      Olin kiinnostunut hänen saksalaisen militarian kokoelmastaan, siinä puhelun syy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1576
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      537
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      488
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      186
      425
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe