Mutta eteenpäin mennään.Niin myöskin Savossa.
Taas on uudet henkilöt remmissä kiinni !
Taas on uudet henkilöt remmissä kiinni !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
natsittajat jäivät haromaan tyhjää kuten aina
kentällä on alle 1:n % :n , konkurssitausta tai muuten nuppisekaisin niin kyllä piirin johtopaikoille pääsee. Miksi ja minne kunnallisvaaleissa tulosta tehneet ovat kaikonneet?
Johdolla,enkä ole kuullut konkursseistakaan puhuttavan.
Entisellä tyylillä kannatus kentällä olisi ollut tasan 0 prosenttia.
Muukin kuin valtuutettu.
Jos on ollut kaikessa muussa mukana pitkään,omaa
toki kokemusta yhtä paljon kuin olisi ollut valtuustossa nappia painamassa.
Vai pitäisikö omata se mersu,ennenkuin on luottokelpoinen ?
miksi ja minne kunnallisvaaleissa tulosta tehneet ovat kaikonneet ? varpaisjärvi , sonkajärvi , kaavi , maaninka ym....
Ja toiset puurtavat töitä omilla aloillaan.
Ei tästä puoluetta pidä syyttää!
missä ja miten ? kun tuloksia ei näy kuin pimeinä kuntina ja sitoutumattomien listoina ?
Vaikka oli kaksi tilaisuutta näyttää taidot.
ps.piirikokouksessa oli muuten puhe,että pulinat pois.
käskeä ketään olemaan hiljaa. Selvittäisi meille ensin sen , miksi jo vuosia sitten kun Bärsund kavalsi puolueen nuorisojärjestöltä rahaa , sekin vaikenemalla salattiin...miksi..miksi? Onko salattavaa lisääkin tai onko jopa joku muukin osallinen asiaan ? Onko perää että että asioihin selvyyttä vaatineet on savustettu puolueesta ulos? Vastauksia !
Hanhet huhuili että syy siihen miksi ei kerrottu että salamakäsi bärlundin vei nuorten rahat on se , että Soini ja Bärre ovat kummeja toistensa lapsille! Oikeita kummisetiä . Mafia toimii!
Asiaa selvittäviä on savustettu ulos!
Vastauksia on turha kysellä , koska selkärankaiset selkärangasta puhujat ovat sananmukaisesti itse seteliselkärankaisia.
Silti noita mafia veljiä nostetaan jalustalle, ja rakennetaan henkilökulttia.