HOROSKOOPIT

Uskovatko naiset enemmän horoskooppi enuustuksiin
kuin miehet?
Mitä se kertoo miEhen ja naisen erilaisuudesta?

Elääkö nainen/mies ennustuksista?
http://www.horoskooppi.com/
9464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olen huomannut töissä, että naiset lukevat joka päivä horoskkooppia. Aina joku kysyy, mikähän sinä
olet horoskoopissa. Ja ennustuseukot on toinen asia joissa he käyvät - ja vielä uskovat niihin. En ole kyllä miehillä huomannut tällaista
käytöstä ja uskomuksia.
Olen kuullut, että naiset ottavat näistä asioista neuvoa päätöksiensä tekoon myös johtotasolla.

Äänestä
  • Ai että olet oikein kuullut? Siinäpä painavaa asiatietoa...

    Äänestä


  • Gillian kirjoitti:

    Ai että olet oikein kuullut? Siinäpä painavaa asiatietoa...

    ollut 24h palstalla olematta uhri. olisiko femakon uusi ennätys?

    Äänestä

  • nimmari. kirjoitti:

    ollut 24h palstalla olematta uhri. olisiko femakon uusi ennätys?

    _ jaksaa uhrata kullanarvoista löysää aikaansa fem-palstaa päivystämällä ja räksyttämällä vuoron perään Mika-mikkihiiren kanssa isoille pahoille femuille. Oijoijoijoi, pelkään jo voi, armoa suo, vie emoni luo .. (osaathan jatkon?).

    Äänestä

  • nimmaritutkija kirjoitti:

    _ jaksaa uhrata kullanarvoista löysää aikaansa fem-palstaa päivystämällä ja räksyttämällä vuoron perään Mika-mikkihiiren kanssa isoille pahoille femuille. Oijoijoijoi, pelkään jo voi, armoa suo, vie emoni luo .. (osaathan jatkon?).

    että Miki-mikkihiiren kanssa vuorottelua :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

    Äänestä

Uskon, että naiset lukevat ja käyttävät enemmän ennustajia sun muita astrologeja.

Olenhan näihin itsekin tutustunut.

Äänestä

Kauko- ja lähi-idän jättiläisvaltioissa (ja niissä pienemmissäkään) ei tehdä mitään tärkeää päätöstä ilman ennustajia ja horoskooppeja. Naiset eivät tunnetusti ole vallassa siellä päin. Afrikassa poppamiehet ovat vahvoilla, naiskulttuuriko siellä kukkii? Ronald Reagan ei astunut edes lentokoneeseen ennustajalta "lupaa kysymättä". Suurin osa horoskoopeista toimentulonsa saavia on ollut ja yhä tänä päivänä on miehiä. Että naistyypillistä?

Äänestä

...että naiset ovat kiinnostuneempia horoskoopeista kuin miehet ja myös uskovat niihin enemmän. Omasta mielestäni horoskoopit ovat kuitenkin hömppää ja tunnen useita naisia (mm. parhaat ystäväni ja enemmistö työkavereista), jotka eivät usko niihin, joten en oikein tiedä kuinka yleistä niihin uskominen on. Joskus horoskooppeja luetaan ajankuluksi, jotta niiden "lupauksista" voidaan keskustella tai niille voidaan nauraa. Aina niitä ei lueta siksi, että niihin uskottaisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehkä? kirjoitti:

Uskovatko naiset enemmän horoskooppi enuustuksiin
kuin miehet?
Mitä se kertoo miEhen ja naisen erilaisuudesta?

Elääkö nainen/mies ennustuksista?
http://www.horoskooppi.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu