Joku on sanonut minua rakkaudettomaksi joten yritän sitten koittaa meneekö viesti paremmin perille jos yritän ystävällisemmällä tavalla.
Monet ovat ymmärtäneet väärin sen mitä olen yrittänyt selittää mutta suon sen heille anteeksi.
Rakas ystävä,ota Jeesus Kristus vastaan nyt.
Jollet ota sinulla on edelleen kaksi vaihtoehtoa.
Joko otat vastaan ennen toista tulemista mikäli olet vielä elossa ellet on edelleen kaksi vaihtoehtoa.
Tällöin elät ahdistuksen ajassa mainittakoon että sen päättyessä on hengissä ainoastaan 1/4 jäljellä olevista.On maanjäristys joka iskee kaikkiin kaupunkeihin ja maailmansota.
Eli siis todennäköistä että sen 7:män vuoden aikana menetät henkesi.
Sitten rakas ystävä varoitan sinua yhdestä asiasta.Heinäsirkkavitsaus.Sinä aikana kun tämä kestää ne pistelevät ihmisiä joilla ei ole Jumalan sinettiä.Suositeltavaa on että otat Jeesuksen vastaan ennen sitä, sillä tämän vitsauksen aikana monet etsivät kuolemaa mutteivät löydä.
Sitten rakas ystävä sellainen asia kuin pedon merkki-systeemi.Mikäli otat sen merkin silloin ei ole enää kahta vaihtoehtoa vaan että olisi parempi jos et olisi syntynyt.
Viimeiset 3 ja 1/2 vuotta on pedon diktatuuri maailmassa se ettei ota merkkiä voi merkitä kuolemaa mutta kun kuollaan joka tapauksessa niin parempi että tavalla joka johtaa taivaaseen.Kenelläkään ei ole lupa ostaa eikä myydä mitään ellei ole merkkiä joten kannattaa ajoissa varastoida tavaraa ja tuollaisten taitojen kuin metsästys ja kalastus opetteleminen voi olla hyödyllistä.
Suosittelen luettavaksi viimeisten päivien vaellus-kirjasarjaa,siinä on sekä mielenkiintoista luettavaa että käytännön selviytymisvinkkejä sille ajalle.Koska oletettavaa on että osa tältä palstalta on tuona ahdistuksen aikana täällä niin ajattelin vähän auttaa teitä.
Sitten toinen asia mistä ajattelin kirjoittaa on tsunami.Intiassa lapset jotka ovat asuneet sillä rannikolla olivat sanoneet suomalaiselle lähetyssaarnaajalle että oli hyvä kun tsunami tuli,jos ei olisi tullut olisimme yhä muslimeja emmekä kulkisi pelastuksen tietä.Olivat sen jälkeen kääntyneet kristityiksi.Eli silläkin kolikolla on toinen puoli.
Yritetään uudelleen
9
303
Vastaukset 9
- ..............................
Syy miksi olet rakkaudeton: uhkailet.
Ota Jeesus tai kuolet.
Kuitenkin jokainen kuolee, otti tai ei. Jokin tässä nyt mättää?- mie olen nyt tässä
kirjoittaja ei ole uhkaillut sinua, hän on ottanut nuo kirjasta nimeltä Raamattu.
- jaina
mie olen nyt tässä kirjoitti:
kirjoittaja ei ole uhkaillut sinua, hän on ottanut nuo kirjasta nimeltä Raamattu.
voisi lainailla vaikka Korkeaa veisua tai Vuorisaarnaa. Eivätpä nämä fundiskiihkoilijoille oikien kelpaa: aivan liian maallista ja rakkaudellista.
- ihan miten vaan
jaina kirjoitti:
voisi lainailla vaikka Korkeaa veisua tai Vuorisaarnaa. Eivätpä nämä fundiskiihkoilijoille oikien kelpaa: aivan liian maallista ja rakkaudellista.
Sananlaskuissa on viisauksia.
- Nasse
"Sitten toinen asia mistä ajattelin kirjoittaa on tsunami.Intiassa lapset jotka ovat asuneet sillä rannikolla olivat sanoneet suomalaiselle lähetyssaarnaajalle että oli hyvä kun tsunami tuli,jos ei olisi tullut olisimme yhä muslimeja emmekä kulkisi pelastuksen tietä.Olivat sen jälkeen kääntyneet kristityiksi.Eli silläkin kolikolla on toinen puoli."
Hyi v*ttu- SENTÄÄN
Et viittis tänne rivouksia laittaa, jokin itsehillintä voisi olla ihan hyvä.
- ..............................
SENTÄÄN kirjoitti:
Et viittis tänne rivouksia laittaa, jokin itsehillintä voisi olla ihan hyvä.
Masturbointi ei ole mikään rivo sana, vaan ihan asiallinen termi.
Mitä tulee sanaan v*ttu, on oma valintasi minkä kirjaimen laitat tähden tilalle. Olisikohan nyt oma rivo mielesi asettanut siihen juuri SEN kirjaimen mikä siihen helpoiten lipsahtaa... Hyi hyi... - ja voivoi
.............................. kirjoitti:
Masturbointi ei ole mikään rivo sana, vaan ihan asiallinen termi.
Mitä tulee sanaan v*ttu, on oma valintasi minkä kirjaimen laitat tähden tilalle. Olisikohan nyt oma rivo mielesi asettanut siihen juuri SEN kirjaimen mikä siihen helpoiten lipsahtaa... Hyi hyi...laitetaan siihen sitten kirjain: a.
- totuuden
On rohkeaa kertoa totuus, mutta silti se on ihan oikein. Totuus ei pala tulessakaan, sanoivat pilkkaaja ihan mitä muuta tahansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561334- 26970
- 78827
- 64758
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69734- 47714
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131665Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10632Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i12615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595- 85575
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45548- 4542
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �126535Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24493- 92486
- 36465
- 16461
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113454- 36447