Margaret T:n kaudella rikkaat rikastuivat ja köyhät köyhtyivät. Ja katso: Halosen kaudella rikkaat rikastuivat ja köyhät köyhtyivät. Näin on käynyt naisvaltiaiden aikana. Miten jatkossa ?
Margaret T. ja T. Halonen
bonafide
2201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kun sinä häntä Haloseen vertailet.Onko sinulla yleensä käsitystä Suomen presidentin vallasta tai Englannin Margaret T. vallasta.Sinun niin turhanpäiväinen kirjoituksesi osoittaa sen, ettei sinunlaisesi asiantuntijan pitäisi ilmoille päästellä turhauttavia ajatuksiasi.
Naisvallasta puheen ollen, oli se hyvä, että tuo Jäätteenmäki älysi lähteä pääministerin paikalta. Siinä sitä Thatcheria olisi ollut malliksi.
MIES.
Maggie sanoi itselleen Bryssän jumalalle - sille jolle me suomalaiset olemme kuulemma isoisän huussintakainen kessumaa - "I WANT MY MONEY BACK."
Maggie ei - toisin kuin Kassu, perusteluitta pokkuroinut Eurointegraation byrokratiahirviön valheiden edessä.