Hermothan tässä menee kun kuuntelee ihmisten juttuja siitä kuinka vanhana neitsyys "täytyy" menettää, kaikkihan tietysti kehittyvät eritahtia, mutta se että jos on fyysisesti kypsä niin eihän se tarkoita että myös henkisesti... Saako mitään nautintoa jos nai ketä vaan ja vain sen takia että menettää neitsyytensä, epäilen. Siis naiminenhan ja rakastelu aivan eri asia.. Joillekin kauhea häpeä myöntää kokemattomuutensa, mutta miksi? Ennemmin neitsyys kunnioitettava asia kuin häpeä.. Eikö tämä ensimmäinen ja unohtumaton kerta pitäisi kokea miehen kanssa jota rakastaa( tai naisen kanssa )
rakastelua?/naimista..?
6
3063
Vastaukset
- Untohtunut ensi kerta
> Eikö tämä ensimmäinen ja
> unohtumaton kerta pitäisi kokea
> miehen kanssa jota rakastaa( tai
> naisen kanssa )
Voin omasta mielestäni rehellisesti vastata, että ei pitäisi. Koin ensimmäisen kerran ihmisen kanssa, jonka kanssa olen ollut sen jälkeen noin tuhat kertaa ja en muista juuri ihmeempää ensimmäisestä. Jos olisi ollut jonkun muun kanssa, niin kokemus olisi varmasti yhtä unohtumaton kuin muutamat kerrat jonkun toisen kanssa. - ... ja se näkyy
>Joillekin kauhea häpeä myöntää
>kokemattomuutensa, mutta miksi?
>ennemmin neitsyys kunnioitettava
>asia kuin häpeä..
Tosiasiahan on, että naiset haluavat tulla seksuaalisesti tyydytetyiksi, väittäävät mitä tahansa. Jos miehes on kokematon, sillä ei oikein hommat luista, tai se saa niin harvoin että se laakeaa heti niin mitä itse tekisit ??
Sanoisitko:"Ei se mitään, onhan meillä aikaa harjoitella."
Vaiko:"Ei se mitään, sellaista sattuu." ja seuraavana päivänä soittaisit ja sanoisit:"Ehkä sä tartteet vähä kiltimmän kuin mä, must tuntuu et tää ei tu toimimaan."- Harvinaisuusko?
...kun menetin neitsyyteni. En ollut sitä aikaisemminkaan vartavasten "säästellyt", mutta olin aina vältellyt tilanteita, joissa olisin voinut neitsyyden menettää. Tai sitten olin jänistänyt aina viime hetkillä. Tosin luulen, että aikaisemmista mahdollisista "kumppaneista" ei yksikään olisi ollut sopivampi kuin ensimmäiseni oli. Hän oli minua kahdeksan vuotta vanhempi ja erittäin mukava ja ymmärtäväinen. Tosin en kertonut hänelle olevani neitsyt kun rakastelimme. Veritahrat sen sitten paljastivat. Hän oli vähän siitä pahoillaan, että en kertonut, mutta sanoin, että en pitänyt sitä mainitsemisen arvoisena. Seurustelimme noin puoli vuotta ja sinä aikaina sain kyllä "harjoitella" riittävästi.
Neitsyenä ollessani "pelkäsin" miehiä ja en uskaltanut olla heidän seurassaan vapautunut. Häpesin olla neitsyt. Ensimmäisen kumppanini jälkeen olo oli todella "helpottunut". Tosin seksi/rakastelu alkoi maittaa vähän liikaakin. Otin kai sit kiinni "menetettyä" elämää, kuten silloin ajattelin. Enää en niin ajattele. Nyt minusta on mukava harjoitella uusia asioita rakastellessa oman avomiehen kanssa. Ja minä saan olla onnellinen, että olen oppinut matkanvarrella mukavia juttuja seksistä, joita nyt voin tarjota kumppanilleni, jolla on vielä vähemmän kokemusta rakastelusta kuin minulla. - Elävä
Harvinaisuusko? kirjoitti:
...kun menetin neitsyyteni. En ollut sitä aikaisemminkaan vartavasten "säästellyt", mutta olin aina vältellyt tilanteita, joissa olisin voinut neitsyyden menettää. Tai sitten olin jänistänyt aina viime hetkillä. Tosin luulen, että aikaisemmista mahdollisista "kumppaneista" ei yksikään olisi ollut sopivampi kuin ensimmäiseni oli. Hän oli minua kahdeksan vuotta vanhempi ja erittäin mukava ja ymmärtäväinen. Tosin en kertonut hänelle olevani neitsyt kun rakastelimme. Veritahrat sen sitten paljastivat. Hän oli vähän siitä pahoillaan, että en kertonut, mutta sanoin, että en pitänyt sitä mainitsemisen arvoisena. Seurustelimme noin puoli vuotta ja sinä aikaina sain kyllä "harjoitella" riittävästi.
Neitsyenä ollessani "pelkäsin" miehiä ja en uskaltanut olla heidän seurassaan vapautunut. Häpesin olla neitsyt. Ensimmäisen kumppanini jälkeen olo oli todella "helpottunut". Tosin seksi/rakastelu alkoi maittaa vähän liikaakin. Otin kai sit kiinni "menetettyä" elämää, kuten silloin ajattelin. Enää en niin ajattele. Nyt minusta on mukava harjoitella uusia asioita rakastellessa oman avomiehen kanssa. Ja minä saan olla onnellinen, että olen oppinut matkanvarrella mukavia juttuja seksistä, joita nyt voin tarjota kumppanilleni, jolla on vielä vähemmän kokemusta rakastelusta kuin minulla.Se on se kokeilun halu. Mua ei ainakaan kaduta tippaakaan, vaikka en ees tiennyt ekani nimee.Eipähän sitä sit ala kelaa naimisissa ollessaan et onx tää kaikkien kaa tätä samaa jyystämistä. Elämä on elämistä varten.
- Missu
Minä olin 16-v kun ANNOIN neitsyyteni pojalle, jonka kanssa olen edelleenkin yhdessä (5v) ja se oli ihanaa, kun sai itse päättää koska haluaa, ei mitään painostusta. En ole ollut muiden kanssa, eikä tee yhtään mielikään!!
- AAAHH UUHH
NAIMINEN ON ASIALLISTA... EI RAKKAUS MERKKAA MUL AINAKAAN MITÄÄN... KUN PETTÄÄ TOISTA IHMISTÄ... SE TUO HYVÄN OLON TUNTEEN... OTA OPIX VANHAPIIKA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222758Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101862Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671739Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.521735Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1191663Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971653Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701440Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001235Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311178Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121147