Voitteko laittaa rahaa tälle tilille: 117035-70004 en ole syönyt kolmeen päivään...
Antakaa köyhjälle rahaa
Koditon_
10531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kerro vähän tarkemmin miten olet joutunut kyseiseen tilanteeseen? Miksi joku laittaisi rahaa tilillesi? Siinähän paljastuu rahan lahjoittajan henkilöllisyys. Oletko pyytänyt apua sukulaisiltasi, seurakunnasta, sosiaalitoimistosta?
Tännehän voi kuka hyvänsä laittaa tilinumeron ja pyytää rahaa kuka minkin asian varjolla. Anteeksi jos hätäsi on todellinen, mutta mistä sen voin tietää?
"Tännehän voi kuka hyvänsä laittaa tilinumeron ja pyytää rahaa kuka minkin asian varjolla. Anteeksi jos hätäsi on todellinen, mutta mistä sen voin tietää? "
Jumalia ja uskontoja on pilvin pemein ja sinä muita uskontoja edes kokeilematta olet päättänyt, että kaikki muut paitsi kristinusko ovat humpuukia.
Mikset siis vain "sokeasti" usko, että tuo koditon on aivan oikeasti ja rehellisesti rahan tarpeessa?
Ellet usko häntä, et voi olla uskovainen.
Mikset itse sokeasti usko että olen uskovainen?
Eikä minulla ole varaa alkaa lahjoittelemaan rahaa, jos on varsinkin epävarmaa mihin se raha menee. Maksoin juuri laskuja ja rahaa jäi tosi vähän.
Olen joskus tarjoutunut pummille lähtemään kauppaan ostamaan ruokaa, mutta eipä ole sitten enää kelvannut apu. Rahaa olisi vain haluttu, mutta mihinkäs se raha sitten menee, kun sitä pyydettiin ruokaan ja ruoka-apu ei kelpaakaan?
Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala, löydät Hänet kun otat Raamatun käyeen ja tutustut! Uskovainen ei ole sama kuin uskoa jokaista, ei Raamattu näin opeta, tietäisit jos olisit itse uskossa Jeesukseen.
Me uskomme Jumalaan, Jeesukseen, Pyhään Hengeen(joka muuten ohjaa uskovaista, paljastaa väärydet jne.) Raamattuun jne. Ja niin kuin itse kirjoitit tuo koditon VOI olla.......mutta yhtä hyvin VOI olla ettei olekkaan....
ovat taruolentoja täytyy jumalasikin olla siis taruolento. MOT :.
Tämä on sitä korkeampaa matematiikkaa, induktio-menetelmä nimittäin.
nii.....i!
nettiin ellei ole varaa syyä? Onko pelastusarmeijan jonot ja suojapaikat tuttuja? Entä kodittomien asuntola? Sosiaaliturva?
Olen sitä mieltä ettei suomessa nähdä nälkää ellei itse aiheutettua.
saan tilin niin muistan sinua.
,, mutta eihän kannettu vesi kaivossa pysy.! tunnen yhen kaverin, joka lainaa kokoajan rahaa ja on tosi uskis. ostaa uskonnollista tavaraa ja papeille antaa, mutta laskuja ei maksa.! aina ruinaamassa ruokaan, laskuihin ja muuhun . Säälittävä jätkä jota yhteisö käyttää hyväksi. pyhällähengellä kun ei aina tässä maailmassa pärjää.
ilkeydelliselle ilkeilylle.