ja vielä tasapuolisesti,tänään ei tartte lähtee ennen 10.00 liikenteeseen ,mut saa nähä sit koska päsee kotiin ,et pääseekö tänvuorokauden puolel,toi manxman se joutu jo lähtee ku sil on niinsanottu kiinteä päivä eli 07.00-15.30,muttacmulla ei semmosii tunneta ,sitä ajetaan vaik läpi yön
huomenta koko huuhaaväki
rahtari1
511397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 91 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
sullekki.Se on sitte melkeen päivä puolessa,ennen ku joudut starttaan.Ajatkos pelkästään kotimaata,vai pääsetkö peräti uloski suhamaan.Laivamatkathan siinä ulosajamisessa (enkä tarkota ny suinkaan ulosajolla mettähallitusta) on parasta,saunoineen ja seisovine pöytineen.Mut se viihdepuoli on kyllä vaisuu,tahtovat puhalluttaa maissa,vai onko niillä enää aikaa keskittyä puhallutuksiin.Tullu koettua sitäkin puolta elämästä,sitä keikka puolta.
kyllä ne pistää välil sielläkin puhaltaa ,joo kyl mä ajan ruottiin tanskaan ja saksaan ja joskus hollantiin ,mut toi saksa on kumma maa varsinkin ku ajan hampuriin niin siel on niit liftareita alennuslappu kaulassa mut en oo koskaan langennu ,kyl se pitää olla kotimaista,ens viikolla lähen varmaan ulkomaille
ja heti aamusta.Tästä on joitain vuosia aikaa,kun levikkeellä oli parkissa pakettiauto,ja jokanen hillitti vauhtia siinä kohdin.Ja syy oli tää, rakkarit oli itänaapurista ja takaluukussa lappu,pilua 5 markkaa.Ei muuten ollu tunkua levikkeellä,mut hitaasti ohiajavia.Näet viestihän kiiri jokaiselle kuuluvuusalueella olevalle.Liekkö kuin moni poikennu reitiltä kattelemaan,mut ohi oli menneet.
aamun paras juttu ,lisää tommosii ,no saksaskin ne mainostaa niit höyläpenkeiks mut eiks se oo puuverstaan vehkeitä
se höyläpenkki kyl puunpilaajien työkalu,mut onhan sitä nimeä käytetty monessa muussaki yhteydessä,siis monikäyttönen kapistus.Tossa aikasemmassa ollu sana,jossta yks L kirjain puuttu,oli tosiaan siinä perämainoksessa,ilmeisesti puutteelisen kielitaidon takia.
mut kato ruottis niil on prosenttilaput kaulassa esi.-60 prosenttii tai -80 prosenttii lähtöhinnasta mut perskule ku en oo koskaan saanu selvil mikä se lähtöhinta on ollu.mut halvalla menee
lähtöhinta on tarpeeks korkee,kaipa siitä sitte voi alennusprovikat antaa,vai tarttiskohan olla kanta-asiakas,siis joku bonus tai plussa lätkä.Mut eikös ne kirppiksetki myy käytettyy tavaraa huokeella,eli käytettyä "rojua" ale hintaan.Hyi kauhee mitä mä ny näin aamusesta oikeen päästelenkään,pitäsköhän mennä saippualla suu pesemään.
kyllä sä ihan asiaa puhut ,ku mulla ne meinaa noi jutut lipsahtaa väkisin noihin naikkosiin,tai vikahan on sormissa ku ne hakeutuu näppiksel semmosil kirjaimille
mutta kun mäkin muka kauniimman sukupuolen edustajana tämmössii juttelen.En mä päivällä sit,täällä livessä ainakaa tommossii juttele,saatas joku viel saada lopullisen sydärin mun kynsiin,se ois tosi paha jutska.
tuol liveelämässä vähän hillitä itteeni,mut se on aika vaikeeta ku oon oppinu noilt muilta rahtareilta noit juttuja kato ne on vähä semmosta härskii porukkaa
kun kaiken kokenu minäki oon.Pitää kyllä livessä osata hillitä,ei kantsi lipsua,saattaa tulla väärii käsityksii kanssaeläjille,jos ei samaa aaltopituuta löydy.Munaa muuten ittesä perusteellisesti,ja pitää viel työntää päänsä pensaaseen,eikä ottaa koskaan pois.Mut pitäähän se tietää miten missäki tilanteessa käyttäydytään,ei tarvii hävetä sen vuoks ainakaan.
pensaat on kyllä aikas tuttuja paikkoja kato sillon ku viel dokasin mullahan oli harvakseltaan pää tai koko jätka pöheikössä,mut kohta oon ollu vuoden juomatta ,eli ens kuussa
yhdellä sun toisella oo jotain,mistä mieluummin pitää suunsa supussa.Mulla enari kaljottelun keskeytyksessä melkeen tarkalleen 3v.En kyl vieläkää oikeen ymmärrä miks aloin ottaa uudelleen,vaikkakin vaan kerran kaks kuussa,mut kuitenki.Pitää vissiin taas lopettaa,ja kokeilla kuin monta vuotta ny menis.Mullakun tuppaa duunia sillon päälle,kun toisilla vapaata.Teen yleensä vaan yöllä ja viikonloppuina,kun noi pienten lasten vanhemmat ei oo mielellään viikonloppusin hommissa,kun perhe-elämässä on saatava olla koko porukalla yhdessä.Kunnioitan kyllä heidän kantaansa asiassa,ja siihenhän se mennykki,et mä oon yleensä päivystämässä aina viikonloppusin hätälähtöjä varten,ja täytyy myöntää,et turhaa ei päivystykset oo,kun hätä saattaa tulla koska tahansa,se hätä kun ei kelloa kato.
yhden asian,mut tää voi tuntuu tökeröltä ajatukselta,mut mitä sä niinkun teet työkses
ja vastaukseks voin antaa,mut en ny kuitenkaan ihan tänne.Se on kyllä ihan kunniallinen ammatti,vaik oon ollu useemmalla alalla,ja kaikkiin pätevyys voimassa.Kun akoinaan alottaa koulut ja sen jälkeentyöt ja koulut sekasi,niin moneks kerkee.Oon nääs alottanu ammatillisen koulun sillon aikonaa jo 14v.,ja siitä sitä sit on täytyny mennä omin avuin.Ei tää ollu se vastaus mut hahmotelma,tarkennus jonnekin muualle.
siitä myöhemmin,ei täällä voi kaikkee kertoo ymmärrän suo hyvin
et kun puhut puolella suullas,niin vähemmin luovutat ittestäs.Otetaas asia joku toinen kerta esille,sit ku ei oo kiiruus.
.........>:8))
brune kuis menee vai nukutko vielä
öööh....en nuku... huiskii hyvin...=:0)
Nyt ei muutakun Rahtarin ketju tipluun saakka, oon vieraan tulosta huolimatta mukana mahdiollisimman pitkään :)
heräsin heräsin......
Mie eilen jopa katoin telkkaa.... Ja tänään meinaan kattoa kaunikset.....=:0))))
Joo mulla oli telkkari auki kans kun heräsin yöllä.
telkkaa ja meinasin muuten nukahtaa sohvalle....
Sit laitoin kynttilöitä palamaan....heh....
Mikäs sielt kolmoselta nyt tulikaan C.S.I miami......=:0)))
Kattoo telkkaa, yleensä jos tulis jotain kivaa dokumenttia niin olis asiaa samassa... :p
oottekin =)) Huomenta kaikille =)
Äläs nyt käännä asioita jos mä sanon että Huittisissa alkaa kuulostaan että ollaan menossa turkuun päin niin se on sillon niin!! Ja mä en näe siinä kun totuuden!
T:Raisiossa synnytetty TPS fani ;0)
Kyllä mä mukana voin olla sitten... jos plikoilla ei oo mitään sitä vastaan :)
vastaan oo,mä oon jo infonnu niitä et muuten joudutaan soittaa hätänumeroon,ja kyllä ne yskän ymmärsi
taas tässä joku kerta jotain, sen mukaan kato ku sinne saadaan noita naisiakin poikkeemaan jo, keksitään jotain ideaa...
ku oot vähänniinkun boss ja koskas sä niit uusii kuvii lähetät arvioitavaks
Ei kai se haittaa jos ne on jotain sellasia ihmekuvia missä on joku lasti levinny tai jotain, kun sellasia löytyy helposti, siinä sitten sulla taas sana hallussa kun selität mitä siinä tapahtunu, noin silmämääräsesti :)
vaan noin silmämääräsesti,et ei omien kokemusten pohjalta.Onkos rahtis koskaan pöläyttäny tienvarren pusikoista pölyjä pois?
ne kuvat manxille ku kerroin jo manxille et saat kuvia arvioitavaks niin mä voin kyl auttaa siinä mänxiä niin me vähän sovittiin,ei se mitään vaik on lasti levinny,kato sitä sattuu oikeestikkin tuol liveelämässä
kaipa se vois siihen vastata kun noin suoraan kysytään... voi olla hyvinki ettei oo, mutta kyllä tien päällä saattaa olla tilanteita kun joku kamikaze koittaa tahallaan ajaa nokkaan :o
alkuvuosina ,mut nytkin noit kolareit on kyl ollu läheltäpititilanteita mut niit tulee kaikille rekkakuskeille ,ei kukaan oo täydellinen kuski
Manxsille sitten jotain sieltä minne Kippari kerran anto mulle hyvän linkin :)
laulas veikalle tuutulaulu.. jos se rauhottuis..
...tuu tuu tupakkirulla, mistäs tiesit tänne tulla? Tulin pitkin turunteitä hämäläisten härkäteitä....
Nonnihhh... :)
...käännän kylkee, ei jaksa, ei jaksa noustakkaan zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
lähen töihin ja pidähän huuhaa pystyssä ja naisista huolta ,mutta palataan pian asiaan,muuten jokos sä lähetit se mun cdeen takasin,paitsi ei sil päivän kiire oo
Tänään meen laittaan kuhan tulee kaveri tossa iltapäivällä , kuuteen saakka on aikaa mennä se postittaan. Hyvää työpäivää =)
terveiset tonne alas MORO
Tehdään vaikka huomen aamulla raportti kun ei tiedä kuinka aikataulut menee tässä ite kullakin.
kaikkia huuhaalaisia ja lähtee nyt töihin MORO
tällä tyttösellä =)) Pitäkäähän hauskaa.. Minä seuraan proxyn esimerkkiä ja meen kääntään kylkee pariks tunniks.
Minä alan tässä kohta kans sitten katteleen tiskivuortani parempaan malliin =)
"Mä aina öisin ajan kiitolinjallain,kun tämän homman kerran sattumalta sain.."Omistan sulle Tapsa Rautavaaran biisin Yölinjalla.
Hyvää päivänjatkoa kans:)
Jotain eloa täältäkin löytyi vielä. Mitäs muuten, hieno päivä noin ilmojenkin puolesta :)
Ulkona on tosiaan kaunis syyspäivä,ja mielialakin on sen mukainen:)
Kaljottelu loppui eilisiltaan,joten raittiuskerho kutsuu taas;=)))
ei oo kokoontunukkaan vähään aikaan, oli huuhiksessakin juttua:)
Tulee kouluaikojen kaveri käymään pidemmän matkan takaa ja täytyy vähän pysyä pois koneen luota, tai googlailla muita juttuja, poikkeen tietysti huuhaalla moikkamassa =)